Městská divadla pražská

V. Gajerová, P. Juřica a E. Pacoláková na první čtené zkoušce 60´s aneb Šedesátky (foto M. Tomeš)

V Městských divadlech pražských začaly čtené zkoušky červnových premiér

Praha – V Městských divadlech pražských začaly první zkoušky inscenací, jejichž premiéry se chystají na červen. Režisér Pavel Khek připravuje v Divadle Rokoko životní příběh Karla Čapka bojujícího s politickou situací a fanatismem a Petr Svojtka začíná zkoušet hudební komedii o šedesátých letech minulého století.
Představení České Vánoce

Městská divadla pražská ladí diváky na vánoční atmosféru festivalem i dárky

Praha - Divadla ABC a Rokoko mají pro diváky přichystaný již tradičně nabitý vánoční program, ale také zajímavé dárky pod stromeček. Adventně naladí návštěvníky už v sobotu 3. prosince, kdy Městská divadla pořádají šestý ročník Vánočního festivalu. V průběhu prosince pak můžete vyrazit do Divadla ABC na představení České Vánoce . Představení se budou konat i mezi svátky a na silvestra.
Top Dogs / J. Hána a D. Batulková, první čtená

Divadla ABC a Rokoko zahájila zkoušení, jeviště patří klaunům a top manažerům

Praha - Městská divadla pražská zahájila zkoušení prvních premiér nové sezony 2016/17. V Divadle Rokoko připravuje režisér Petr Svojtka moderní grotesku Urse Widmera Top Dogs o rekvalifikaci manažerů propuštěných z vysokých funkcí. Na jevišti uvidíte mj. Henrietu Hornáčkovou, Jiřího Hánu či Danu Batulkovou. Premiéra se odehraje 5. listopadu. V Divadle ABC se chystá inscenace August August, august o zápasu krásného snu s neúprosnou realitou. Hru na první čtené zkoušce osobně přečetl sám autor Pavel Kohout a povyprávěl o okolnostech vzniku hry a jejích dalších osudech. V hlavní roli klauna Augusta Augusta se představí Zbigniew Kalina a premiéra je naplánována na 12. listopadu.

Aktuálně se děje

před 16 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 3 hodinami

před 5 hodinami

před 8 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

"Mimořádně nepřátelský krok." Rusko varuje Arménii před připojením se k ICC

Rusko upozornilo, že případné rozhodnutí Arménie podepsat Římský statut zřizující Mezinárodní trestní soud (ICC), který na jaře letošního roku vydal zatýkací rozkaz na ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s nelegálními deportacemi ukrajinských dětí, by vnímalo jako "mimořádně nepřátelský krok".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy