Raimonds Véjonis

Dalia Grybauskaitė, litevská prezidentka

Pobaltí nepochybuje o spojenectví s USA. Ani kvůli Trumpovým výrokům

Vilnius - Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump v rozhovoru s listem The New York Times řekl, že rozhodnutí o ochraně Pobaltí by záleželo na tom, do jaké míry tyto státy dodržují své spojenecké závazky. Pobaltské státy však i přes tyto výroky o americkém spojenectví nepohybují.
Raimonds Véjonis

Lotyšsko má nového prezidenta, dnes složil přísahu

Riga - Nový lotyšský prezident Raimonds Véjonis se dnes ujal funkce. Stalo se tak poté, co složil slib před parlamentem, který jej - ještě jako dosavadního ministra obrany - počátkem června zvolil hlavou státu na příští čtyři roky. V nejvyšší státní funkci Véjonis nahradil dosavadního prezidenta Andrise Bérziňše, který o znovuzvolení z rodinných důvodů neusiloval.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

včera

včera

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

včera

včera

včera

včera

včera

Rusko se pomstí za pomoc USA. Posílí útoky na Ukrajinu, tvrdí experti

Západní vojenští odborníci očekávají v následujících týdnech posílení ruských raketových a dronových útoků na Ukrajinu, než dorazí nová americká vojenská pomoc schválená Sněmovnou reprezentantů. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy