Houston (USA) - Tragicky skončil večer v houstonském bytě, kde matka a její partner nechali čtyři malé děti několik hodin o samotě. Sourozenci podle policie zřejmě zavřeli devatenáctiměsíční holčičku do trouby a zapnuli ji. Když se dospělí vrátili, bylo dítě mrtvé. Oba kvůli tomu čelí obvinění z ohrožení dětí, uvedla ve středu agentura AP.
Pětadvacetiletá Raquel Thompsonová a její o čtyři roky mladší partner uložili děti do postele a vydali se na návštěvu příbuzných. Zhruba za dvě hodiny se prý vrátili domů a cítili pach spáleniny. Když přišli do kuchyně, uviděli otevřenou a zapnutou troubu a uvnitř mrtvé tělo dívky.
Podle policie se jedno z dětí, tříletý chlapec, přiznal k tomu, že svou sestru přiměl vlézt do trouby, zavřel ji a zapnul. Spolu s ním byly v domě jestě dvě děti, tříleté a pětileté. Všechny tři prý ve chvíli, kdy přišli dospělí, plakaly a ukazovaly směrem do kuchyně.
Podle policie je zřejmé, že matka nechávala děti doma samotné častěji. Thompsonová, která je podle médií v pokročilém stádiu těhotenství, i její partner byli vzati do vazby a čeká je soud, děti přinejmenším dočasně skončily v péči úřadů.
Související
Velikonoční tragédie před 80 lety. Vraždu spáchaly děti
Pokus o vraždu ve vězení. Vězeň napadl jiného příborem
Vražda , USA (Spojené státy americké) , Policie USA
Aktuálně se děje
včera
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
včera
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
včera
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
včera
Zemřel legendární kapelník Václav Hybš
včera
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
včera
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
včera
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
včera
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
včera
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
včera
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
včera
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
včera
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
včera
Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar slibuje návrat k evropským hodnotám
včera
Cena ropy po Trumpově oznámení opět poskočila. Znovu překonala hranici 100 dolarů za barel
včera
Neliberální demokracie, nebo národní konzervatismus? Skončila Orbánova éra, kterou nikdo nedokázal pojmenovat
včera
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
včera
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
včera
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
Čeští politici v posledních hodinách reagovali na výsledky parlamentních voleb v Maďarsku, kde končí éra Viktora Orbána v premiérském úřadu. Premiér Andrej Babiš (ANO) poblahopřál Peteru Magyarovi k vítězství a vyzval ho ke konstruktivní spolupráci obou zemí.
Zdroj: Jan Hrabě