Při nehodě dvoupatrového autobusu v Peru zemřelo nejméně 44 lidí

Arequipa (Peru) - Při nehodě autobusu v Peru zemřelo nejméně 44 lidí, dalí dvě desítky utrpěly zranění. Příčina nehody zatím není oficiálně vyšetřena, média ale citují zástupce policie a místních úřadů, podle nichž jel zřejmě autobus příliš rychle a řidič situaci nezvládl. Sám šofér nehodu přežil a policie jej chce co nejdříve vyslechnout.

Dálkový spoj sjel z panamerické silnice vedoucí napříč kontinentem a zřítil se z více než stometrového srázu poblíž jihoperuánského města Arequipa.

Autobus havaroval brzy ráno místního času (dopoledne SEČ) nedaleko městečka Camaná. Dvoupatrový dálkový autobus vezl přes 60 lidí, ačkoli měl podle místní policie na seznamu pouze 45 pasažérů. Společnost Rey Latino, která spoj provozovala, dostala tříměsíční zákaz provozu na této trase. Příčina nehody zatím není jasná, podle místních médií však řidič patrně nezvládl zatáčku kvůli vysoké rychlosti nebo nepozornosti.

Záchranáři vytáhli z autobusu a jeho okolí 43 mrtvých, další člověk zemřel po převozu do nemocnice. Mezi 23 zraněnými je několik lidí v kritickém stavu. Záchranné práce komplikoval špatně přístupný terén, kvůli němuž museli být zranění k sanitkám čekajícím na silnici mnohdy vytahováni pomocí lan.

Prezident Pedro Pablo Kuczynski vyjádřil na twitteru soustrast rodinám obětí.

Právě nadměrná rychlost bývá spolu s mnohdy špatným stavem peruánských silnic častou příčinou smrtelných nehod v této třicetimilionové zemi, kde podle statistik zahynulo v roce 2016 na silnicích přes 2600 lidí.

Související

Dostali jsme se do fáze šestého masového vymírání druhů?

Státy se dohodly na alianci proti odlesňování amazonského pralesa

Osm latinskoamerických států se v úterý dohodlo na společné alianci proti odlesňování amazonského pralesa. Společné datum konce ničení tohoto ekosystému však prohlášení amazonského summitu v brazilském Belému neobsahuje, píše brazilský tisk. To kritizují ekologové. 

Více souvisejících

Peru Nehody autobusů Autobusy

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 5 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy