Oblast amerického hlavního města Washingtonu zasáhly v pondělí prudké lijáky, které způsobily bleskové povodně. Zaplavena byla nejen řada silnic, voda pronikla i do tiskové místnosti ve sklepě Bílého domu, uvedla dnes televize NBC News.
Na některých místech v metropoli a okolí napršelo během hodiny i přes deset centimetrů. Přes osm centimetrů během hodiny napršelo na Reaganově letišti ve virginském Arlingtonu, které leží nedaleko centra Washingtonu. Americká Národní meteorologická služba (NWS) k naměřené hodnotě na Reaganově letišti uvedla, že je to nový rekord. Ten dosavadní byl z roku 1958, kdy během hodiny napršelo 5,6 centimetru.
Kvůli lijákům se potýkala s problémy vedle letiště také místní železnice, kde vlaky nabíraly zpoždění. Zmatek panoval i na silnicích. Ve Washingtonu hasiči pomáhali dostat se ze zaplavených aut asi dvěma desítkám lidí, dalších více něž pět desítek výjezdů ohlásili hasiči z virginského okresu Fairfax, který s metropolí sousedí.
Ve Virginii se rozvodnila říčka Cameron, která je přítokem řeky Potomac protékající Washingtonem. Hladina Cameronu se podle NWS během 30 minut zvýšila o dva metry.
Voda z lijáků se dostala i do podzemních prostor Bílého domu, které slouží jako tiskové středisko. Ve sklepě se tvořily kaluže, který personál sídla prezidenta Spojených států odsával vysavačem. Portál The Hill poznamenal, že to není poprvé, neboť voda při průtržích mračen do sklepení Bílého domu proniká často.
Související
Trumpův vzkaz Íránu přinutil slavného herce k reakci. Bílý dům se ozval
Mír není na dohled. Cesta k ukončení války mezi USA a Íránem naráží na zásadní překážky
Bílý dům USA , USA (Spojené státy americké) , Déšť
Aktuálně se děje
před 46 minutami
Počasí bude o víkendu stabilní. Oproti pátku se změní k lepšímu
včera
Návrat Chlopčíka a jedna novicka. StarDance odhalila složení poroty
včera
Praha prozradila, jak Dvorecký most změní hromadnou dopravu
včera
Důchody ovlivní i další svátky. V květnu budou dva výplatní termíny jiné
včera
Češi se podíleli na mezinárodní operaci proti útočníkům s vazbami na Rusko
včera
Trumpův vzkaz Íránu přinutil slavného herce k reakci. Bílý dům se ozval
včera
Pavel Novotný je zpátky v ODS. Označil se za ztraceného syna
včera
Sněmovní volby by vyhrálo ANO. Problém by měl jeden z jeho partnerů
včera
Evropská letiště čelí vážné hrozbě. Nedostatek paliva může v Evropské unii uzemnit letadla
včera
Klempíř sloučení České televize a Českého rozhlasu nechystá
včera
Vance před zahájením jednání varuje Teherán: Pokud se pokusíte o manipulaci, nebudeme vstřícní
včera
Ministerstvo zveřejnilo maximální ceny pohonných hmot na víkend
včera
Proč se USA v Íránu nedaří? Bývalý diplomat popsal, kde Trump udělal chybu
včera
Jako dítě Orbána miloval, teď se ho chystá sesadit. Kdo je Péter Magyar?
včera
Rozhodující volby v Maďarsku jsou za dveřmi. Blíží se konec šestnáctileté éry Orbána?
včera
Putin a Zelenskyj se dohodli na dočasném příměří v období Velikonoc
včera
Írán zveřejnil seznam požadavků, které jsou pro Trumpa nepřijatelné. USA přišly s vlastním plánem
včera
Na Špicberkách zemřel polárník Jakeš. Tělo se našlo v ledovcové trhlině
včera
Izraelská armáda mohutně útočí v Libanonu. Žádné příměří neplatí, tvrdí Netanjahu
včera
Politico: Trump se pohádal s Ruttem, pohrozil spojencům odvetnými kroky
Vztahy mezi Spojenými státy a jejich partnery v NATO procházejí těžkou zkouškou. Americký prezident Donald Trump během nedávného setkání s generálním tajemníkem aliance Markem Ruttem neskrýval svou frustraci z nedostatku vojenské podpory v konfliktu s Íránem. Podle diplomatických zdrojů webu Politico se uzavřené jednání v Bílém domě změnilo v ostrou slovní přestřelku, během níž Trump nešetřil urážkami a pohrozil spojencům blíže nespecifikovanými odvetnými kroky.
Zdroj: Libor Novák