Inženýr má problém. USA jej viní z krádeže technologie pro autonomní auta

Americké ministerstvo spravedlnosti podalo trestní oznámení proti bývalému vysoce postavenému inženýrovi firmy Alphabet Anthonymu Levandowskému. Viní ho, že předtím, než přešel do společnosti Uber Technologies, ukradl z Alphabetu technologii pro samořídící auta, napsala agentura Reuters. Právník Levandowského prohlásil, že jeho klient nic neukradl a že se těší na to, že bude moci při řízení prokázat jeho nevinu.

Obvinění Levandowského je jedním z nejsledovanějších případů obvinění z krádeže obchodního tajemství v Silicon Valley. Levandowski opustil Waymo, divizi samořídících aut firmy Alphabet, v roce 2016.

Prokuratura obvinila Levandowského, že na přelomu let 2015 a 2016 ukradl materiály týkající se technologie pro samořídící auta. Učinil tak poté, co se rozhodl, že opustí Alphabet a vytvoří vlastní společnost pro samořídící auta Ottomotto. Tu později koupil Uber.

Proti Levandowskému bylo vzneseno 33 trestních obvinění, která převážně odrážejí obvinění vznesená firmou Waymo v občanskoprávním sporu vůči Uberu z roku 2017. Uber tento případ loni urovnal. Pokud by byl Levandowski shledán vinným, může strávit ve vězení až deset let a zaplatit celkovou pokutu až 8,25 milionu USD (192,2 milionu Kč).

Dlouhotrvající právní bitva kvůli Levandowskému stála Uber drahocenný čas v jeho projektu samořídícího vozu. Uber považuje samořídící technologii za důležitou pro své přežití, napsala agentura AP.

Související

Více souvisejících

USA (Spojené státy americké) auto autonomní řízení Uber

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Irácká věznice Abú Ghrajb

20 let od kauzy Abú Ghrajb. Mučení vězňů pomáhalo rekrutovat dobrovolníky do teroristických skupin, říká odborník

Reportáž americké televize CBS News zveřejněná 28. dubna 2004 upozornila na nehumánní zacházení s vězni zadržovanými americkými vojáky v irácké věznici Abú Ghrajb. Jak vyplývá z rozhovoru, který webu EuroZprávy.cz poskytl expert na Blízký východ Josef Kraus, pro další vývoj v okupovaném Iráku měla kauza nezanedbatelný význam. Nejenže byla v arabské společnosti interpretována jako ukázka západního pokrytectví a dvojího metru v otázce lidských práv, ale mobilizační potenciál záběrů ponižovaných muslimů následně dokázala využít militantní a teroristická uskupení v regionu, konstatuje politolog z Masarykovy univerzity v Brně. Dále vysvětlil například to, proč byl americký přístup ke kauze problematický a jakou roli obecně sehrály věznice a detenční zařízení v radikalizaci irácké společnosti po roce 2003. 

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

Martin Chlumský

Do čela Sokola byl zvolen Martin Chlumský

Martin Chlumský byl dnes zvolen do čela České obce sokolské (ČOS). Chlumský již od března dočasně řídil organizaci poté, co v souvislosti s podvodem rezignovala tehdejší starostka Hana Moučková.

včera

včera

včera

Vrtulník Kamov Ka-32 ve vzduchu.

VIDEO: Ukrajinci zaútočili na mezinárodní letiště v Moskvě

Ukrajinská vojenská tajná služba HUR se pochlubila likvidací helikoptéry Kamov Ka-32, což mělo  proběhnout na moskevském letišti. Jejím agentům se údajně podařilo proniknout na letiště, kde provedli akci, která byla zachycena na videu. Následně helikoptéra skončila v plamenech.

včera

Šéf ukrajinské armády přiznal, že situace na frontě se neustále zhoršuje

Velitel ukrajinské armády Oleksandr Syrskyj dnes na Telegramu informoval o zhoršující se situaci na operační i strategické úrovni ukrajinských vojsk na frontě. Tuto skutečnost sdělil také západním spojencům během virtuálního zasedání kontaktní skupiny pro Ukrajinu. Zároveň ruská armáda oznámila dobytí dvou vesnic v Doněcké oblasti a průlom v ukrajinské obraně.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy