Mexiko hlásí první úmrtí na COVID-19, ve Venezuele se bouří vězni

Mexiko hlásí první úmrtí způsobené novým koronavirem. Jedná se o muže ve věku 41 let, který trpěl cukrovkou, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví. Ministerstvo už dříve oznámilo, že ve středu narostl počet případů nákazy novým koronavirem o čtvrtinu z 93 na 118 potvrzených případů.

Prezident Andrés Manuel López Obrador se zatím staví odmítavě k přijetí ochranných opatření, která by mohla poškodit místní ekonomiku. Starosta města Tijuana, které leží na severu země na hranicích s USA, vyzval občany, aby omezili cesty do USA, a snížili tak riziko nákazy.

Hoy en Mexico falleció la primera persona con #COVID19. Inició sus síntomas el 9 de marzo y padecía diabetes. El Secretario de Salud expresa sus condolencias a sus familiares. Descanse en paz.

— SALUD México (@SSalud_mx) March 19, 2020

První úmrtí na onemocnění COVID-19 má také Kostarika. Jde o 87letého muže. Země zatím ví o 69 případech nakažených lidí na svém území, píše agentura AFP.

Nejvíce potvrzených případů v Latinské Americe má Brazílie, která k dnešnímu dni eviduje více než 500 nakažených. Vláda v reakci na šířící se epidemii uzavřela školy a univerzity a omezila shromažďování lidí, píše BBC.

Venezuela hlásí k dnešnímu dni 36 případů nového koronaviru na svém území, informovala agentura AFP. Prezident Nicolás Maduro v reakci na rostoucí počet případů zavedl v zemi, která je sužována závažnou ekonomickou a humanitární krizí, od úterý plošnou karanténu.

Epidemie zde vyvolala vlnu nespokojenosti ve věznici blízko kolumbijských hranic, ve které byly zrušeny návštěvy. Z věznice uprchlo 84 vězňů, bezpečnostní složky deset z nich při pronásledování usmrtily a dalších šest zadržely. Venezuelské věznice jsou přeplněné, vězni často trpí podvýživou nebo infekčními chorobami, které se zde šíří, připomíná AFP.

Různá opatření proti šíření koronaviru v uplynulých dnech ohlásila řada zemí v Latinské Americe, uvedla agentura Reuters. Kolumbie a Honduras uzavřely své hranice. Omezení pohybu v celé zemi platí v Panamě, Bolívii a Peru.

Vůbec první případy koronaviru na svém území ohlásily ve středu Nikaragua a Salvador. Panama má zatím 109 potvrzených případů nového koronaviru a jedno úmrtí. V zemi uvízlo asi 400 až 500 cizinců, kteří byli na festivalu hudby a domorodé kultury blízko pláže na karibském pobřeží. Akce probíhala od 29. února do 15. března. Vláda po vyhlášení výjimečného stavu nařídila, aby účastníci festivalu neopouštěli místo konání; někteří tak dosud zůstávají ve festivalovém tábořišti.

Panamská vláda vyžaduje, aby tito cizinci prokázali, že byli v zemi alespoň 14 dní. Lidé mohou mít problémy dostat se domů také kvůli rušení letů a dalších dopravních spojů. Na festival se sjeli účastníci z přibližně 12 zemí, Češi mezi nimi podle dostupných zdrojů nejsou.

Související

Velikonoce

Velikonoce ve světě. Jak se slaví v Asii, Africe nebo Austrálii?

Pomlázka, malovaná vajíčka nebo mazanec – to jsou typické symboly našich Velikonoc. Oslavy Velikonoc mají v různých zemích světa svou specifickou podobu, stejně tak charakteristické zvyky. Odráží se v nich zbožnost, staré rituály i prvky lidové kultury. Jak se slaví Velikonoce za hranicemi Evropy?

Více souvisejících

Mexiko Manuel López Obrador Venezuela Brazílie Nicolas Maduro Věznice panama Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 5 minutami

Ruské ministerstvo obrany vystavuje zbraně a vojenskou techniku ​​zemí NATO, včetně tanků Leopard a M1 Abrams, ukořistěných ruskou armádou během války proti Ukrajině, ve Victory Park v Moskvě v Rusku. Expozice skládající se z více než 30 vzorků zbraní a vojenské techniky z produkce zemí jako USA, Německo, Anglie, Francie a Ukrajina byla otevřena návštěvníkům (1. května 2024).

Moskva se chlubí ukořistěnou západní vojenskou technikou ve válce na Ukrajině + VIDEO

Rusko v impozantním moskevském památníku s názvem Park vítězství odhalilo novou venkovní expozici, která však nemá nic společného s vítězstvím ve druhé světové válce, které se zde obvykle slaví. Pro veřejnost jsou zde vystavena vojenská vozidla a technika západních armád, která byla ukořistěna ruskou armádou ve válce na Ukrajině, kterou Rusko způsobilo. Tyto válečné trofeje slouží jako demonstrace síly a Rusko se rozhodlo je zde prezentovat veřejnosti.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Adrian Newey

Génius Newey končí v Red Bullu. Zamíří k Ferrari?

Dlouho se o tom spekulovalo, a nyní je to oficiální. Adrian Newey, technický ředitel Red Bull Racing, ukončí svou práci u rakouské stáje po skončení této sezóny. Potvrzení této zprávy přišlo od samotného týmu v jeho oficiálním prohlášení. Po 19 letech skončí Neweyho dlouholetá éra v týmu.

včera

Zahraniční vojáci se stali válečnými zajatci (POW) poté, co byli zajati Ukrajinou jako bojovníci v rámci ruských ozbrojených sil, účastní se tiskové konference organizované ukrajinskými představiteli v Kyjevě 15. března 2024.

Žoldáci z Nepálu ve velkém dezertují z ruské armády na Ukrajině

Podle informací serveru RBK-Ukrajina, který se odvolává na tiskovou zprávu Hlavního ředitelství zpravodajství, žoldáci z Nepálu, kteří přišli bojovat proti Ukrajině v řadách ruské armády, masově dezertují. Ruští velitelé zároveň hledají chatrné omluvy pro své vedení, vysvětlující tuto situaci.

včera

Andrej Babiš (ANO)

Boj proti Green Dealu i migraci. Hnutí ANO zahájilo předvolební kampaň

Při zahájení hlavní fáze kampaně ANO ve Zlíně uvedl předseda Andrej Babiš, že hlavními prioritami hnutí ve volbách do Evropského parlamentu jsou boj proti nelegální migraci, obrana suverenity a odpor proti Zelené dohodě, nazvané Green Deal. Hlavním heslem kampaně před červnovými volbami je "Česko pro tebe všecko".

včera

Svátek práce se slaví již 135 let. Jak se za tuto dobu proměňovala jeho podoba?

Na první květnový den připadá Svátek práce, který není jenom státním svátkem, ale i tím mezinárodním. Jeho historie sahá až do roku 1889, kdy byl jiný, než se prezentoval v dobách komunistického režimu. Povinné prvomájové průvody doprovázené budovatelskými slogany, oslavami pracovních úspěchů a stranickými představiteli na tribunách měly s původní myšlenkou svátku pramálo společného. 

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy