Trumpovi příznivci protestovali i v dalších amerických městech

Příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa ve středu odpoledne protestovali i před sídly administrativy v dalších amerických městech, včetně Atlanty, Denveru či Phoenixu. Kapitolům jednotlivých amerických států se však vyhnuly chaos i násilí, které ve středeční podvečer zasáhly budovu Kongresu ve Washingtonu. Informovala o tom agentura Reuters.

Demonstranti pronikli do sídla legislativy ve městě Topeka v Kansasu a shromáždili se v prvním patře tamního Kapitolu. Protest však zůstal poklidný, uvedla lokální stanice KSNT.

Starosta coloradské metropole Denver Michael Hancock na twitteru uvedl, že místním úřadům nařídil z bezpečnostních úřadů zavřít před koncem pracovní doby. Před tamním Kapitolem se shromáždilo na 700 demonstrantů. "Doufám, že se tato situace rychle vyřeší. Modlete se za náš národ," napsal.

With the activities around the country and approximately 700 individuals downtown who have gathered at the State Capitol, out of an abundance of caution, I have instructed city agencies to close municipal buildings early. (2/3)

— Michael B. Hancock (@MayorHancock) January 6, 2021

Zaměstnanci Kapitolu v Salt Lake City, hlavním městě Utahu, byli dnes vyzváni, aby odpoledne pracovali z domova. Důvodem pro bezpečnostní opatření bylo zhruba 250 Trumpových podporovatelů, kteří se shromáždili před budovou. Podle mluvčího tamní policie úřady navýšily počty policistů v okolí. Upozornil, že demonstrace se konala v poklidu. List The Tribune však dodal, že jeden z novinářů byl zasažen pepřovým sprejem jedinci, kterým se nelíbilo, že protest dokumentuje.

Příznivci odcházejícího prezidenta se setkali také před Kapitolem v arizonském Phoenixu. Někteří z nich přijeli na koních, další přinesli gilotinu.

Zhruba stovka demonstrantů se dnes na podporu Trumpa sešla i před budovou Kapitolu v Atlantě, která je hlavním městem amerického státu Georgia. Někteří z nich byli ozbrojení. Státní tajemník Brad Raffensperger, který je v Georgii nejvyšším dohlížitelem nad konáním voleb, a jeho spolupracovníci byli z preventivních důvodů z budovy evakuováni.

Související

Na okraji Minneapolisu pokračovaly nepokoje

Na okraji Minneapolisu třetím dnem pokračovaly nepokoje

U policejního velitelství v Brooklyn Center na předměstí amerického města Minneapolisu v úterý třetím dnem v řadě protestovaly stovky lidí kvůli nedělnímu zásahu strážníků, při kterém zemřel 20letý černoch Daunte Wright.
Policie USA, ilustrační foto

Ve Washingtonu a dalších městech protestovali příznivci Trumpa, střetli se s Antifou

Tisíce příznivců prezidenta Donalda Trumpa se sešly v sobotu na protestech ve Washingtonu a několika dalších amerických městech, aby daly najevo nesouhlas s výsledkem amerických prezidentských voleb. Hlasování podle nich bylo zfalšované. Informovala o tom dnes agentura Reuters, která zároveň připomněla, že pro tvrzení demonstrantů o "ukradených volbách" neexistují žádné důkazy.

Více souvisejících

Demonstrace v USA Donald Trump Prezident USA USA (Spojené státy americké) Policie USA

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hradec Králové mění podruhé v sezóně trenéra. Kotal rezignoval kvůli zdravotním problémům

Podruhé v tomto týdnu se uskutečnila trenérská změna v tuzemské nejvyšší fotbalové Fortuna lize a podruhé v této sezóně 2023/24 se trenérská změna uskutečnila v Hradci Králové. Zatímco na podzim si musel balit kufry kvůli nevýrazným výsledkům Jozef Weber, aby ho nahradil velezkušený Václav Kotal, tentokrát končí poněkud nečekaně právě on. Jednasedmdesátiletý stratég, jenž byl po Miroslavu Koubkovi druhým nejstarším trenérem v lize, svůj konec odůvodnil zdravotními problémy. Nástupcem se stal David Horejš.

včera

včera

Timothée Chalamet v pokračování Duny.

RECENZE: Duna: Část druhá je přeceňovaná a emočně vyprahlá. Velkofilm století se nekoná

Všeobecné nadšení, pověst nejspektakulárnější sci-fi naší doby, hlasy opěvující nedosažitelnou audiovizuální formu. Očekávaný velkofilm sklízí jednu nadšenou reakci za druhou. Je však pokračování Duny skutečně tak revolučním blockbusterem? Nebo jde jen o líbivými a epickými motivy pokrytou, v jádru však vyprázdněnou nádobu? Film se ukájí sebou samotným a sklouzává k midcultu.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Ukrajina hlásí těžké boje západně od města Avdijivka

Západně od ukrajinského města Avdijivka, které je pod ruskou kontrolou, probíhají těžké boje a ukrajinská armáda má potíže se stabilizací své obranné linie, uvedl ve čtvrtek hlavní velitel ukrajinské armády Olexandr Syrskyj. 

včera

včera

včera

včera

včera

Putin Západu opět vyhrožuje jadernou válkou

Většina ruských občanů podporuje "speciální vojenskou operaci" ruských sil na Ukrajině, uvedl prezident Vladimir Putin při svém projevu o stavu země před poslanci obou komor parlamentu a dalšími hosty. Země Severoatlantické aliance podle něj riskují jaderný konflikt, pokud vyšlou své vojáky na Ukrajinu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy