V Cancúnu byl zavražděn bývalý kanadský diplomat, před smrtí ho mučili

V mexickém letovisku Cancún byl zavražděn bývalý kanadský honorární konzul Daniel Lavoie, informovala o tom v neděli místní generální prokuratura. Podle místních médií byl dvaašedesátiletý Lavoie mučen, což prokuratura nepotvrdila.

Ilustrační foto
doporučujeme

Vysoká kriminalita sužuje Mexiko už řadu let, je důsledkem zejména boje drogových gangů. Země je také jednou z nejnebezpečnějších pro novináře.

Daniel Lavoie žil v oblíbeném turistickém letovisku Cancún třicet let, jako honorární konzul tam působil do roku 2011 a poté dával ve městě kurzy francouzštiny a angličtiny. Mrtev byl nalezen v neděli ve svém domě v centru. Některá mexická média uvedla, že jeho tělo neslo známky mučení. 

Přímořské letovisko Cancún leží v mexickém státě Quintana Roo, v němž loni vzrostl počet vražd na 763 ze 359 v roce 2017. Rekordní nárůst počtu vražd loni zaznamenalo celé Mexiku, ač v některých státech se tuto tragickou statistiku podařilo snížit.

V sobotu byl nalezen ve městě Tejupilco ubodaný novinář Nevith Condés Jaramillo, který je už čtvrtou obětí z řad žurnalistů v Mexiku tento měsíc a desátou od začátkou roku, uvedl deník El País. Od roku 2000 zavraždili v Mexiku přes 130 novinářů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další prezidentská debata v USA bude jiná, organizátoři chystají změny

30.09.2020 21:45 Uchazeči o prezidentské křeslo v USA se v příštích dvou debatách utkají podle pozměněných pravidel.…

Trump v debatě zmínil krajně pravicovou skupinu, její členové to oslavují

30.09.2020 21:25 Členové krajně pravicové skupiny Proud Boys (Pyšní hoši) na sociálních sítích oslavovali …

Bolsonaro zkritizoval Bidena za jeho návrh na záchranu Amazonie

30.09.2020 20:42 Brazilský prezident Jair Bolsonaro dnes na sociálních sítích ostře zkritizoval tvrzení…

První duel Trumpa s Bidenem: Rétorická rvačka a peklo pro diváky, hodnotí…

30.09.2020 15:40 Aktualizováno Jako chaotickou rétorickou pranici, která neměla přílišnou informační hodnotu, komentují americká i…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama