Vítězství Bidena se bouřlivě slavilo. Prodej šampaňského v USA trhal rekordy

Prodej šampaňského ve Washingtonu v sobotu trhal rekordy. Stalo se tak poté, co americká média na základě projekcí oznámila, že demokrat Joe Biden v prezidentských volbách porazil stávajícího republikánského šéfa Bílého domu Donalda Trumpa.

Podle majitelů obchodů s lihovinami v hlavním městě Bidenovi stoupenci dokonce nakoupili více šumivého vína než za poslední dva silvestry, napsal časopis Newsweek.

Majitelé obchodu Rodmans Food & Drug Store v centru Washingtonu uvedli, že za 12 hodin po oznámení Bidenova vítězství prodali více šampaňského než za jakýkoliv svátek. K hromadnému skupování šumivého vína prý došlo také ve dvou dalších obchodních řetězcích jinde ve městě. Skutečnost, že bujaré oslavy provázelo bouchání špuntů, při němž si na ulici někteří připíjeli přímo z lahve, dokládají také videozáznamy.

A LOT of people popping champagne in front of the White House pic.twitter.com/bMYdTxXdrc

— Mark Joseph Stern (@mjs_DC) November 7, 2020

"Už jsem byl na tomto místě pokropen slzným plynem i šampaňským," uvedl na twitteru redaktor časopisu Washingtonian Andrew Beaujon. K příspěvku připojil fotografii z oslav nedaleko Lafayette Square, kde pořádkové síly pomocí slzného plynu v červnu rozháněly demonstranty a krátce nato po náměstí přešel Trump s činiteli své vlády a nechal se vyfotit s biblí v ruce před místním kostelem.

Zpravodaj republikánsky nakloněné televize Fox News, Leland Vittert, v sobotu večer poznamenal, že v ulicích Washingtonu cítil marihuanu s tím, že možná proto se oslavy nevymkly kontrole.

Podobné oslavy jako ve Washingtonu propukly také v řadě dalších amerických měst. Na newyorském Times Square oslavovalo odhadem 8000 lidí. Barmani a majitelé obchodů s lihovinami v New Yorku popisovali situaci podobně jako jejich kolegové ve Washingtonu. Newyorský barman Liam Johnson na twitteru napsal, že už vyprodal veškeré zásoby šampaňského.

We sold out of champagne at the bar already so...

— Liam Johnson (@liamjohnsonNY) November 7, 2020

Podle Newsweeku se letos v USA zvýšil prodej všech lihovin kromě šampaňského.

Meghan McCainová, novinářka a dcera republikánského senátora Johna McCaina, který neúspěšně kandidoval na prezidenta proti Baracku Obamovi v roce 2008 a zemřel před dvěma lety, napsala na twitteru: "Neumím si představit, že by u nás doma propukly oslavy a lidé by se polévali šampaňským, zpívali a tancovali, kdyby můj táta prohrál u nás doma ve Phoenixu. Možná je Trumpovým jejich rodné město u zadku".

I can’t imagine if my Dad lost and our hometown of Phoenix erupted in jubilation with people pouring champagne all over each other and singing and dancing. Maybe the Trump’s don’t give a shit about their hometown but... yeeeesssshhh...

— Meghan McCain (@MeghanMcCain) November 8, 2020

Trump má s rodinnou McCainů napjaté vztahy od té doby, co znevažoval Johna McCaina při své předvolební kampani v roce 2016. Na McCainově pohřbu promluvili například bývalí prezidenti Barack Obama či George Bush mladší, Trump na něj nebyl na přání rodiny zesnulého pozván.

Nyní Trump odmítá uznat prohru a tvrdí, že při volbách došlo k podvodům, aniž by tomu důkazy nasvědčovaly. Biden se mezitím připravuje na lednové převzetí úřadu.

Související

Joe Biden

Američané se shodnou, že Biden i Trump jsou příliš staří na prezidentský úřad

Většina Američanů by zavedla horní věkovou hranici pro volené zástupce, ukázal aktuální průzkum agentury YouGov pro CBS News. Šetření se konalo v době, kdy se zdá být velmi pravděpodobné, že se v příštích prezidentských volbách zopakuje souboj Joea Bidena a Donalda Trumpa. Bidenovi tou dobou bude téměř 82 let, Trumpovi "jen" 78 let.

Více souvisejících

Volby USA Joe Biden Washington, D.C., USA Šampaňské Prezident USA USA (Spojené státy americké) New York Donald Trump John McCain

Aktuálně se děje

před 40 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Školní rok v minulosti nezačínal v září. Co se dříve děti učily?

Žákům v září začal školní rok a pravidelné vyučování. Jeho struktura a složení prošly za staletí mnohými proměnami. Jaké předměty se v minulosti na školách vyučovaly? A kdy začínal školní rok? Žáci dříve neusedali do školních lavic dne 1. září a učili se zcela jiné věci než dnešní děti.

před 3 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

Jak ukazuje snímek z reportáže NBC News, voda je skutečně všudypřítomná (NYC, 29. září 2023).

New York po mohutném dešti zaplavila voda. Doprava zkolabovala

Dešťové srážky paralyzují jednu z největších světových metropolí. Guvernér státu New York vyhlásil v New Yorku kvůli prudkým lijákům a místním záplavám stav nouze. Jen za poslední tři hodiny v Brooklynu napršelo více než 10 centimetrů srážek. Voda přerušila provoz metra a autobusů, uvěznila lidi v autech a chodci se brodili po zatopených ulicích, kde hladina vody někdy sahala až do pasu.

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

"Mimořádně nepřátelský krok." Rusko varuje Arménii před připojením se k ICC

Rusko upozornilo, že případné rozhodnutí Arménie podepsat Římský statut zřizující Mezinárodní trestní soud (ICC), který na jaře letošního roku vydal zatýkací rozkaz na ruského prezidenta Vladimira Putina v souvislosti s nelegálními deportacemi ukrajinských dětí, by vnímalo jako "mimořádně nepřátelský krok".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy