Gandhinagar - Třiadvacetiletá indická žena, která byla unesena a osm měsíců hromadně znásilňována, má nyní podstoupit vysilující očistný rituál. To vše navzdory tomu, že v důsledku znásilnění otěhotněla a má brzy porodit. Informuje server news.com.au.
Mladou ženu, která je vdaná a má dvě děti, unesli minulý rok v červenci. Několik měsíců ji věznilo a znásilňovalo nejméně pět mužů. Poté, co její martýrium skončilo a vrátila se domů, jí nejvyšší soud ve státě Gudžarát zakázal podstoupit interrupci z důvodu vysokého stupně těhotenství.
Zatímco rodiče oběti mají radost, že se jim dcera vrátila, na straně rodiny jejího manžela panují opačné pocity. Jeho příbuzní s ženou odmítají komunikovat a oba manžele vykořenili z rodinného kruhu.
Rodina trvá na tom, aby žena postoupila místní očistný rituál typický pro komunitu Devipujaků. Šaman při něm klade otázky a následně vezme do ruky hrst ječných semen a zeptá se, zda je jejich počet sudý, nebo lichý. To, zda se žena trefí, údajně prozradí, zda mluvila pravdu. Následně se vše opakuje s tím rozdílem, že "očisťovaná" má na hlavě desetikilový kámen.
Rituál může trvat i několik měsíců. Záleží pouze na šamanovi, kdy ho ukončí. Po úspěšném absolvování procesu, se žena může vrátit do rodinného kruhu.
Související
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
Tragédie v nočním klubu v Goa: Při požáru zemřelo nejméně 25 lidí včetně turistů
Aktuálně se děje
před 2 hodinami
Rulíka nahradí silné trenérské duo. Moták a Gross začnou po mistrovství světa
před 4 hodinami
USA se nenechají vydírat, vzkázal Trump do Teheránu
před 5 hodinami
Írán hodlá kontrolovat průliv až do konce války. Ozval se i Chameneí
před 5 hodinami
Je neprávem pozapomenuta. Před 120 lety převzala Nobelovu cenu první Češka
před 6 hodinami
Nové napětí v Hormuzském průlivu. Lodě hlásí, že se dostávají pod palbu
před 7 hodinami
Pohřeb Jana Potměšila bude veřejný. Proběhne ve známém pražském kostele
před 8 hodinami
Maďarské volby ještě nejsou uzavřené. Magyarova Tisza získala další křesla
před 8 hodinami
Feriho propuštění se bude řešit znovu u okresního soudu
před 9 hodinami
Policie si převzala dalšího podezřelého v pardubické kauze
před 10 hodinami
Írán to myslel vážně. Hormuzský průliv je opět uzavřený
před 11 hodinami
Chorý zná trest za plivnutí na soupeře. Nezahraje si jen jeden zápas
před 12 hodinami
Bude to historické. Trump se zasnil při představě jednání s čínským prezidentem
před 12 hodinami
Praha otevřela nový most přes řeku. Od víkendu slouží běžnému provozu
před 13 hodinami
Hormuzský průliv můžeme znovu uzavřít, varoval Írán
před 14 hodinami
Počasí: Teploty o víkendu překonají hranici 20 stupňů, překazit je mohou bouřky
včera
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
včera
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
včera
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
včera
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
včera
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
Americký prezident Donald Trump vydal sérii prohlášení, ve kterých oznámil zásadní obrat v blízkovýchodním konfliktu. Podle jeho slov Spojené státy s okamžitou platností zakázaly Izraeli další bombardování Libanonu. Prezident zdůraznil, že Izrael má od USA tyto akce striktně zakázány, a dodal, že současná situace již stačila. Svůj příspěvek na sociální síti Truth Social zakončil rázným zvoláním, že čeho je moc, toho je příliš.
Zdroj: Libor Novák