Utáhněte si opasky a noste nám jídlo, vzkázalo vedení KLDR svým obyvatelům

Pchjongjang – Ačkoliv Severní Korea na sankce proti ní uvalené odpověděla zejména dalšími výhrůžkami a testy raket, severokorejský režim si je vědom, že sankce budou mít na chudou zemi zásadní dopad. Vyzval proto své obyvatele k přípravám na možný nedostatek potravin. Informoval o tom deník The Telegraph.

Státní noviny Rodong Sinmun varovaly, že se obyvatelé severní Koreje mají připravit na možný nedostatek potravin. „Cesta k revoluci je dlouhá a svízelná," psalo se v úvodním článku, „Možná budeme muset podstoupit další svízelný pochod, během kterého budeme znovu muset žvýkat kořínky rostlin."

Severokorejský deník tak odkazuje na hladomor, který zemi sužoval od roku 1994 po čtyři roky a o život připravil asi 3,5 milionu lidí. Dále také uvedl: „I kdybychom se měli vzdát svých životů, budeme i nadále prokazovat věrnost Kim Čong-unovi, vůdci Severní Koreje, až do konce našich životů."

Podle jihokorejského deníku Čoson Ilbo KLDR dále každému občanu nařídila, aby každý měsíc do státních zásob přispěl jedním kilogramem rýže. Severní Korea také požádala zahraničí o pomoc v podobě 440 tisíc tun jídla, ale zatím dostala pouze 17 600 tun.

Související

Více souvisejících

Severní Korea (KLDR) hladomor

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy