Austrálie ohlásila první přenos koronaviru po dvou týdnech

Austrálie o tomto víkendu zaznamenala první místní přenos koronaviru po dvou týdnech. V sobotu měla pozitivní koronavirový test lékařka ve státě Queensland, jež ošetřovala dva pacienty nakažené britskou mutací viru, kteří se nedávno vrátili do země ze zahraničí. Dnes ohlásil stát Nový Jižní Wales infekci u zaměstnance pracujícího ve dvou hotelech, kde tráví povinnou karanténu lidé vracející se z ciziny.

Nový Jižní Wales zaregistroval první lokální přenos nákazy po 55 dnech. Úřady se nyní snaží rychle dohledat osoby, s nimiž byl infikovaný hotelový zaměstnanec v blízkém kontaktu.

Stát Queensland dnes uvedl, že za posledních 24 hodin nezjistil žádné další případy nákazy koronavirem poté, co vyšel pozitivně test jedné lékařky. Preventivně ale byly v Queenslandu uzavřeny pro návštěvníky na tři dny nemocnice a domovy pro seniory.

Austrálii se zatím daří s pandemií nemoci covid-19 úspěšně bojovat. Země, která má asi 25 milionů obyvatel, zaznamenala od začátku pandemie pouze něco přes 29.000 případů koronavirové nákazy. V souvislosti s covidem-19 v zemi zemřelo 909 lidí.

Austrálie nyní jedná se Singapurem o možnosti otevření takzvané cestovní bubliny, jež by umožnila očkovaným obyvatelům cestovat mezi oběma zeměmi bez nutnosti karantény. "Austrálie pracuje se Singapurem na možném otevření cestovní bubliny v červenci letošního roku," oznámil dnes australský vicepremiér Michael McCormack. "Díky očkovacím kampaním, které byly zahájeny nejen v Austrálii, ale i v dalších zemích, budeme otvírat více cestovních bublin," dodal.

Záměr obnovit cesty mezi Austrálií a Singapurem potvrdilo i singapurské ministerstvo zahraničí. Austrálie uzavřela hranice loni na začátku pandemie a od té doby až na výjimky nesmějí do země vstoupit lidé, kteří nemají australské občanství.

Související

Čtyřicetiletý Joel Cauchi byl identifikován jako útočník v Bondi Junction.

Policie zná pachatele útoku v Sydney. Trpěl duševní poruchou

Australská policie identifikovala čtyřicetiletého muže, trpícího duševní poruchou, jako pachatele sobotního útoku nožem v nákupním centru Westfield Bondi Junction v Sydney, při kterém přišlo o život nejméně šest lidí. Uvedly to světové agentury s odvoláním na australskou policii. 
Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Více souvisejících

Austrálie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 26 minutami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Aktualizováno před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Kupka s Početím je novým rekordmanem českých aukčních síní

Česko má nový nejdražší vydražený obraz v dějinách země. Olejomalba Františka Kupky nazvaná Conception/Danae (Početí) se v neděli v Praze prodala za 115 milionů korun. S aukční přirážkou dosáhne finální cena částky 126,5 milionu korun.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy