Covid-19 se rychle šíří v Indii. Počet nakažených překonal hranici jednoho milionu

Počet nakažených koronavirem v Indii přesáhl jeden milion. Asijská země je po Spojených státech a Brazílii třetím státem, který tuto hranici překonal. S odvoláním na indické ministerstvo zdravotnictví o tom dnes informovaly agentury.

Indie, ilustrační foto
doporučujeme

Za posledních 24 hodin se počet odhalených případů koronavirové infekce v Indii zvýšil o 34.956 na celkových 1,003.832. V důsledku komplikací souvisejících s nemocí covid-19 zde zemřelo již 25.602 lidí. Jen za poslední den bylo zaznamenáno 687 úmrtí, což je podle agentury AP rekordní množství.

zdroj: YouTube

Smutný milník překonala země v době, kdy několik indických států zavádí karanténu nad lokálními ohnisky nákazy. Místní samospráva se naopak často snaží za každou cenu bránit uzavírání ekonomiky. Mnohé nemocnice po celé zemi jsou kvůli přívalu nově onemocnělých na hraně svých kapacit.

Tři svazové státy - Maháráštra, Dillí a Tamilnádu - se zatím postaraly o více než polovinu všech případů nákazy v zemi. Infekce se ale začíná šířit i po rozlehlém indickém venkově, kde je dostupnost zdravotní péče horší a který je obecně na příchod pandemie hůře připraven.

"Zrychlování růstů nových případů zůstává v příštích dnech hlavní výzvou pro Indii," řekl ředitel zdravotního institutu HGHI Ašiš Džha s tím, že velká většina nakažených zůstává ze strany úřadů nepodchycena.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Konfuciovy instituty šíří škodlivou kampaň, tvrdí Pompeo. USA je označily…

14.08.2020 14:38 Aktualizováno Spojené státy ve čtvrtek oznámily, že budou nově považovat agenturu, jež provozuje Konfuciovy…

Záhada v KLDR: Covid nemáme, tvrdí Kim. Přesto zavřel hranice, města a…

14.08.2020 13:38 Je Severní Korea jednou z mála zemí na světě, které se nákaza koronavirem prakticky vyhnula?…

V Aucklandu dál platí omezení pohybu, u výjezdů z města nyní hlídkuje…

14.08.2020 10:18 Nový Zéland kvůli desítkám nových případů koronaviru prodlouží o 12 dní omezení pohybu, které platí…

Afghánistán propouští poslední vězněné Tálibánce. Někteří mohou být vážnou…

14.08.2020 08:36 Afghánské úřady dnes oznámily, že začaly s propuštěním posledních 400 vězněných příslušníků hnutí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama