Kvůli invazi kobylek Pákistán nasadí 100 tisíc čínských kachen

Čína vyšle do boje proti kobylkám, jejichž hejna zaplavila sousední Pákistán, 100.000 kachen. Tito ptáci mohou být v boji s hmyzem mnohem účinnější než pesticidy, informoval dnes s odvoláním na odborníka z univerzity v čínské provincii Če-ťiang časopis Time. Čína si od tohoto kroku slibuje omezení počtu kobylek, které ohrožují země od východní Afriky po jih Asie, a tím pádem i snížení rizika ohrožení vlastní úrody.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Peking už má s nasazením kachen do boje proti úrodu požírajícímu hmyzu zkušenosti, poznamenává agentura AP. Před dvěma desetiletími ptáky proti kobylkám nasadila v rozlehlé provincii Sin-ťiang na západě země, údajně se značným účinkem. Jejich použití je mnohem levnější a šetrnější k životnímu prostředí než jakékoliv pesticidy, uvádí odborník Lu Li-č'.

"Kachny se rády drží ve skupině, takže se s nimi zachází snadněji než s kuřaty," vypočítává Lu další výhody vodních opeřenců. "Jedna kachna sní víc než 200 kobylek denně," dodává odborník, podle kterého jich kuřata snědí jen 70.

Mračna kobylek se v Pákistánu objevila minulý rok, kdy zlikvidovala tamní úrodu bavlny. Nyní ohrožují sklizeň pšenice, píše časopis Time. Hmyz poznamenal i zemědělství v Indii či ve východní Africe, kde podle organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) bezprecedentní a devastující situaci čelí Etiopie, Keňa a Somálsko.

Kobylka je schopna urazit denně vzdálenost až 150 kilometrů. Každý dospělý jedinec dokáže sníst za den potravu vážící stejně jako on samotný. Hejno o velikosti Paříže umí spořádat během jediného dne stejné množství jídla jako polovina francouzské populace, uvádí FAO.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Desetitisíce Australanů vyšly do ulic, protestují proti rasismu

06.06.2020 11:25 Desítky tisíc lidí dnes přišly v australských městech vyjádřit podporu protestům, které se ve…

Čína za čtvrtek hlásí pět nových případů koronaviru

05.06.2020 08:38 Pevninská Čína za čtvrtek hlásí pět nových případů nákazy koronavirem a tři infikované bez příznaků…

V Hongkongu si lidé připomínají masakr na Tchien-an-men, navzdory zákazu

04.06.2020 16:44 Aktualizováno Tisíce hongkongských aktivistů se dnes vzepřely policejnímu zákazu a přišly do centrálního parku…

Peking utahuje šrouby. Parlament v Hongkongu schválil zákon o hanobení…

04.06.2020 12:20 Hongkongský parlament dnes schválil zákon, který urážky čínské státní hymny kvalifikuje jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy