Německo jen krmí teroristy. Ale ono se mu to vrátí, hrozí Erdogan

Ankara/Berlín – Napětí mezi Německem a Ankarou i nadále roste. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v neděli předstoupil před statisíce lidí, kteří demonstrovali v centu Istanbulu, při té příležitosti se velmi ostře opřel do Berlína a jeho chování.

Turecký vůdce mluvil před jásajícím davem v neděli večer v Istanbulu, kdy kritizoval Německo za to, že mu nedovolilo promluvit skrze video spojení na demonstraci jeho stoupenců v Kolíně nad Rýnem minulý týden.

Psali jsme:
Erdogan svolal v Turecku obrovskou demonstraci, přišly statisíce lidí Západ podporuje pučisty a terorismus, řídil pokus o převrat! Erdogan se pořádně rozlítil
 

„Kde je demokracie?" ptal se. Erdogan také odsoudil fakt, že německé orgány předtím dovolily na demonstraci v Kolíně promluvit veliteli kurdské militantní skupiny PKK. „Jen krmí teroristy. Ale vrátí se jim to jako bumerang," varoval turecký prezident dle serveru The Local.

Ve svém projevu také kritizoval západní země a jejich reakci na neúspěšný puč v Turecku. „Západ nám neukázal, že je proti převratu. Jejich mlčení je neomluvitelné," zuřil politik.

Na nedělní demonstraci v Istanbulu dorazily statisíce lidí, některé agentury uváděly dokonce více než milion. Akci pod heslem hromáždění demokratů a mučedníků svolal Erdogan. Vysocí vládní představitelé, včetně prezidenta, v projevech odsoudili červencový pokus o puč v zemi a vyzvali k co nejpřísnějšímu potrestání jeho zosnovatelů. Prezident v této souvislosti zopakoval, že by podepsal znovuzavedení trestu smrti.

Související

Více souvisejících

Recep Tayyip Erdogan vojenský převrat v Turecku (15. července 2016) Německo

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

Babišův případ nekončí. Šaroch se odvolal v kauze Čapí hnízdo

Žalobce Jaroslav Šaroch se v pátek odvolal proti osvobozujícímu rozsudku v kauze Čapí hnízdo. Státní zástupce se odvolal v neprospěch dvou obžalovaných, tedy expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Nagyové. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy