Jeruzalém - V Izraeli dnes došlo ke třem novým incidentům, při nichž byli zabiti tři muži. Od loňska zemřelo při izraelsko-palestinkých střetech přes 30 Izraelců a 200 Palestinců.
Nejprve policisté ve východním Jeruzalémě zastřelili muže, který se je snažil napadnout nožem. Druhý byl zastřelen při útoku autem poblíž židovské osady na Západní břehu Jordánu, informovala tamní média.
Policejní mluvčí Luba Samriová řekla, že v prvním případě měl u sebe útočník jordánské a palestinské doklady. Palestinec zaútočil poblíž Damašské brány, což je jedno z citlivých míst v oblasti jeruzalémského Starého Města. Podle izraelských médií měl u sebe několik nožů. Nikdo z policistů nebyl zraněn.
V druhém případě zaútočil palestinský pár v automobilu na autobusovou stanici poblíž osady Kirjat Arba. Izraelská hlídka na auto začala střílet a oba útočníky zranila - žena je zraněna, muž na následky zranění zemřel. Palestinci, které palestinská agentura Maan identifikovala jako snoubence Firáse Músu Šádúra a Rard Abdalláhovou, autem zranili tři izraelské civilisty. Sestra Abdalláhové podle izraelských médií na tomtéž místě před několika měsíci zaútočila také a přišla o život.cc
Třetí útok se odehrál na křižovatce nedaleko Hebronu, kde Palestinec bodl izraelského vojáka, který jej pak zastřelil.
Izrael násilí přičítá nepřátelské kampani palestinských politiků a náboženských vůdců. Palestinci naopak tvrdí, že příčinou je stagnace mírových jednání a okupace palestinských území.
Související
Izraelský parlament schválil své rozpuštění. Politici křičeli na Netanjahua, ze sálu musel odejít
Trumpovi může jít o život. Íránci ho chtějí zlikvidovat, domnívá se Izrael
Aktuálně se děje
před 30 minutami
Trump lže, naznačuje Teherán. Diplomaté se na jednání s Američany nechystají
před 1 hodinou
Exministru Blažkovi hrozí v bitcoinové kauze přes šest let
před 1 hodinou
Tropické počasí si dalo pauzu a teď je zpět. Platí nové varování
před 2 hodinami
Babiš přirovnal Sáncheze k Merkelové. Španělsko by vyloučil ze Schengenu
před 3 hodinami
Tropické počasí se na několik dní vrací. Od čtvrtka se očekává změna
před 4 hodinami
Násilný čin na Mostecku. Aktéry dva muži, jsou vážně zranění
před 4 hodinami
Kuba se opět ponořila do tmy. Problémy místních rozhodně nekončí
před 5 hodinami
Irsko se rozloučí s Glenem Hansardem. Pohřeb v katedrále bude zítra
před 6 hodinami
Trump oznámil nové kolo diplomatických rozhovorů s Íránem
před 7 hodinami
Počasí se příští víkend ustálí, bude teplo, ale bez tropů
včera
Ukrajina provedla další útok na logistické centrum největšího ruského prodejce Wildberries
včera
Britské zemědělství je kvůli počasí v hluboké krizi. Bude chybět jídlo, varují farmáři
včera
Trump opět blafoval? Tvrdí, že údery odvolal kvůli prosbám Teheránu o dohodu, podle Íránu je to lež
včera
ISW: Rusko veřejnosti lže. Za minimální posun na frontě platí enormními lidskými ztrátami
včera
Lesní požáry zasáhly i Řecko. Při hašení se srazily dvě helikoptéry
včera
Detaily výbuchu v Moskvě: Bombu do restaurace přinesla žena, mezi mrtvými je jeden z hostů
včera
Trump znepokojil svět. Kvůli válce s Íránem varuje před návratem Velké hospodářské krize
včera
Právo na opravu je tady. Rozbité spotřebiče už nemusíte vyhazovat, výrobci je musí opravit
včera
Ukrajina sestřelila od začátku války téměř půl milionu ruských raket a dronů
včera
Nůžky se rozevírají. Kongo čelí masivnímu šíření eboly, Uganda hlásí úspěšné zvládnutí nákazy
Zatímco Demokratická republika Kongo čelí masivnímu šíření zákeřného viru ebola, sousední Uganda hlásí úspěšné zvládnutí nákazy. V některých oblastech si současná epidemie vyžádala již přes patnáct set obětí a tamní úřady přiznávají, že se situace vymyká kontrole. Naproti tomu ugandské zdravotnictví zaznamenalo pouze dvě desítky nakažených a po propuštění posledního pacienta z nemocnice země oznámila, že je nákaza pod kontrolou.
Zdroj: Libor Novák