Gaza - Teprve šestnáctiletá dívka přežila už tři války a s rodinou prožívá opět těžké chvíle. Situaci v Gaze, kde žije, zveřejňuje na internetu.
Mladá Palestinka Farah Bakerová (16) žije v pásmu Gaza, kde probíhají boje mezi Izraelem a palestinským Hamasem. Nejvíce při tom trpí právě civilisté, kteří zde žijí a denně zažívají smrt, bolest a strach z bombardování., uvedl portál tvnoviny.sk.
Farah už za celý svůj život zažila tři vážně bojové konflikty mezi oběma stranami. Tentokrát se opět obává o svůj život a osudy jejích blízkých. I přesto je velmi odvážná a celou situaci v Gaze sleduje a zveřejňuje své dojmy, videa a fotografie na internetu.
Její profil na sociální síti Twitter chytil mnoho lidí za srdce. Farah zažila před pár dny jednu z nejhorších nocí svého života, kterou popsala slovy: "Dnes v noci jsem téměř zemřela!"
Na Twitteru dívka vystupuje pod přezdívkou Farah Gazania. Její příběh sledují tisíce lidí z celého světa. Spolu s ní vyzývají Izrael a Palestinu k zastavení bojů.
Farah popisuje život v Gaze i na blogu, který si založila již v roce 2012. "Chtěla bych vám prozradit, co se děje v těchto dnech v Gaze. Nemůžeme ani opustit naše domovy, protože venku je to příliš nebezpečné, "svěřuje se čtenářům.
"Rakety a světlice padají po celé Gaze jako silný déšť v lednu. Z mého domu je vidět kouř a padající bomby. Tato noc je nejhorší pro všechny lidi v Gaze." To je jen malá část z hrozivých statusů mladé dívky. Bydlí s šestiletou sestrou naproti nemocnici, kde její otec pracuje jako neurochirurg.
Související
Počet obětí válku v Pásmu Gazy byl výrazně vyšší, než se uvádělo, odhalila studie
Izrael otevřel stěžejní přechod Rafáh mezi Pásmem Gazy a Egyptem. Pustí do něj 50 Palestinců
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí bude i o víkendu nadále jarní
včera
Hillary Clintonová před sněmovním výborem vypovídá o aktivitách Epsteina
včera
Babiš si zahrává. Česko se v očích NATO dostává na velmi tenký led
včera
Instagram chystá novinku. Ocenit by ji měli hlavně rodiče
včera
Kasa je prázdná, řekl Babiš k investicím do obrany. Fiala ho kritizuje
včera
Clintonová bude svědčit před komisí, která vyšetřuje Epsteinovy zločiny
včera
Policie uzavřela případ RP Invest. Škoda jde do stovek milionů korun
včera
Harry a Meghan na cestách. WHO nasadila manžele v Jordánsku
včera
Polské Pendolino se poprvé objeví na české železnici
včera
Policie chystá další Speed Marathon. Lidé mohou pomoci s výběrem míst
včera
Orbán chce, aby Zelenskyj pustil ropu a přestal s protimaďarskou politikou
včera
Pavel odjel na zahraniční cestu do Alp, odhalil mluvčí prezidenta
včera
Pohonné hmoty zdražují. Obrat v trendu se zatím nedá čekat
včera
Kim Čong-un poslal vzkaz Trumpovi. Jaderných zbraní se vzdávat nehodlá
včera
Autonehoda vozu s Klempířem se vyřešila na místě. Viníkem je řidič ministra
včera
Pokrovsk padl, míní experti. Rusové věří v další postup, má to ale háček
včera
Muž, jenž způsobil manévry v Havířově, se sám zastřelil. Zbraň měl legálně
včera
Přestřelka na moři. Kubánci zastřelili čtyři lidi ze člunu registrovaného v USA
včera
Zemřel Jiří Valenta, někdejší klávesista legendární kapely Olympic
včera
Počasí v Česku může ovlivnit zajímavý jev. Jisté to ještě není
Česko si v těchto dnech užívá předčasné jaro, teploty dokonce mají v tomto týdnu překročit 15 stupňů. Zima ale možná ještě neřekla poslední slovo. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) není vyloučeno, že se k nám v březnu dostane chladný vzduch z Arktidy.
Zdroj: Jan Hrabě