Izraelští vojáci dnes na palestinském Západním břehu Jordánu zabili devatenáctiletého Palestince. Informovalo o tom palestinské ministerstvo zdravotnictví. Je to čtvrtá palestinská oběť násilností, které začaly, když Washington 28. ledna ohlásil nový mírový plán pro Blízký východ. Palestinci s ním nesouhlasí. Při předchozím násilí bylo zraněno několik Izraelců včetně vojáků.
Dnes Izraelci zasahovali proti demonstrantům v palestinském Tulkarmu. Devatenáctiletého účastníka zasáhli do krku a muž později na následky zranění zemřel. Izraelská strana tuto informaci nepotvrdila.
Ve čtvrtek najel v Jeruzalému muž autem do lidí a 14 Izraelců zranil, 12 z nich byli vojáci. Pětadvacetiletý útočník je z východního Jeruzaléma a Izraelci ho ve čtvrtek večer dopadli a zatkli. Dnes soud jeho vazbu prodloužil o deset dní.
K výslechu byl předveden i jeho bratr, který tvrdil, že nešlo o úmyslný útok, ale o dopravní nehodu. Řidič se podle něj dostal s autem na chodník nechtěně. "Způsobil nehodu, zpanikařil a utekl. Neplánoval to," řekl bratr a vyloučil, že by měl být případ posuzován jako teroristický čin. Trval také na tom, že sám bratra policii vydal a že bratr nebyl dopaden na útěku. Izraelská policie ale s tímto výkladem nesouhlasí.
Související
Izraelská armáda příměří nerespektuje. Dál likviduje bojovníky Hizballáhu
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
před 1 hodinou
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
před 2 hodinami
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
před 3 hodinami
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
před 5 hodinami
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
před 6 hodinami
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
před 7 hodinami
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
před 7 hodinami
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
před 8 hodinami
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
před 10 hodinami
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
před 11 hodinami
Počasí se po víkendu zásadně nezmění. Teplá epizoda bude pokračovat
včera
Princ William odložil dekorum. Záběry z fotbalu obletěly celý svět
včera
Politici zareagovali na tragédii v Pardubicích. Ozval se i premiér Babiš
včera
Recidivista míří k soudu. Policie navrhla jeho obžalobu za vraždu v Mírově
včera
Moravec představil pořady nového projektu. Otázky oprášil a přejmenoval
včera
OBRAZEM: Druhý den se sudetskými Němci v Brně. K jednomu stolu přišli i protestující
včera
Svědci mohou stále mluvit o bývalém princi Andrewovi, připomněla policie
včera
Policie vznesla obvinění z vraždy v případu čtvrtečního napadení v Pardubicích
včera
Půl roku od prvního zákazu sociálních sítí: Jak se žije mladým v Austrálii dnes?
včera
Turecko a Austrálie odhalily ústřední téma letošního klimatického summitu COP31
Turecko a Austrálie, které společně organizují letošní klimatický summit OSN COP31 v Antalyi, se rozhodly učinit z globální elektrifikace ústřední téma listopadové konference. Tento záměr oznámili zástupci obou zemí na přípravném ministerském setkání v Kodani.
Zdroj: Libor Novák