Londýn - Kandidátka na příští britskou premiérku Andrea Leadsomová se omluvila za verbální útok na svou rivalku Theresu Mayovou.
V sobotním rozhovoru pro deník The Times Leadsomová řekla, že ženy s dětmi, včetně jí samotné, mají větší podíl na budoucnosti země, a z bezdětnosti Mayové tak udělala nevýhodu v souboji o post ministerské předsedkyně.
"Doslova jsem řekla, že mateřství by nemělo v kampani hrát žádnou roli. Tlačili mě, abych řekla, jak moje názory formovaly děti. Já jsem to jako téma využít nechtěla. Mít děti nemá se schopností být premiérem žádnou souvislost. Je mi hluboce líto, pokud někdo získal dojem, že si myslím něco jiného," hájí se Leadsomová v dnešním vyjádření pro The Daily Telegraph.
Náměstkyně ministryně energetiky Leadsomová už o víkendu tvrdila, že The Times její vyjádření překroutily. Zástupci deníku ale kritiku odmítli.
"Upřímně si myslím, že jako matka máte reálnější podíl na budoucnosti země, hmatatelný podíl. Ona (Mayová) zřejmě má neteře, synovce, spoustu dalších lidí. Já ale mám děti, které samy budou mít děti a ty budou přímou součástí toho, co se bude odehrávat," řekla Leadsomová novinářce The Times Rachel Sylvestrové.
Ministryně vnitra celou věc nijak přímo nekomentovala, vyzvala ale svou volební soupeřku, aby se připojila k její snaze vést čistou a nezáludnou kampaň.
Související
Brexit zpečetěn. Lídři EU podepsali dohodu, britští poslanci ji schválili
Brexit: Rozvod Británie s EU byl turbulentní, trval přes čtyři roky
Theresa Mayová , Velká Británie , Andrea Leadsomová -
Aktuálně se děje
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
včera
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno včera
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
včera
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
včera
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
včera
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
včera
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
včera
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
včera
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
včera
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
včera
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
včera
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
včera
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
včera
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
včera
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
včera
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
včera
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
včera
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
19. května 2026 21:57
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková