Německo chce předcházet teroristickým útokům. Zaveďme software poznávající obličeje, navrhuje ministr

Berlín – Německo chce tvrdě bojovat proti terorismu a co možná nejvíce omezit riziko dalšího útoku. Ministr vnitra Thomas de Maizière (CDU) proto přichází s novým návrhem.

Německý ministr chce s terorismem v zemi nasazením moderní techniky. V nedělníku Bild am Sonntag navrhl, aby kamery na letištích a nádražích byly vybaveny softwarem k rozpoznávání obličejů. Takový systém by dokázal upozornit na podezřelé osoby.

Připomněl, že podobný systém už se testuje ohledně zapomenutých zavazadel. Kamery s takovým softwarem by po stanovené lhůtě upozornily na opuštěný kufr či jiné zavazadlo. „Úřady musejí být schopny technicky vykonat to, co jim dovoluje právo," prohlásil.

Politik také souhlasí se zákazem tašek a batohů při velkých akcích jako je každoroční mnichovský pivní festival Oktoberfest. Argumentoval tím, že návštěvníci muzeí už jsou dlouho zvyklí na to, že se velká zavazadla odkládají do šaten. Stejně tak si prý lidé budou muset zvyknout na zvýšená bezpečnostní opatření a fronty, které budou jejich důsledkem. „Je to otravné, nepohodlné a časově náročné, ale není to omezování osobní svobody," prohlásil.

Vnitropolitický expert německé sociální demokracie Burkhard Lischka řekl agentuře DPA, že z právního hlediska to nejsou problematické návrhy.

Související

Více souvisejících

Thomas de Maizière Německo Policie Německo

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy