Berlín - Příběh příslušníka německé rozvědky, který byl odhalen jako islamista, má velmi bizarní pokračování. Podle listů Bild a Washington Post jednapadesátiletý bývalý zaměstnanec Úřadu pro ochranu ústavy (BfV) před svou konverzí k islámu v roce 2014 natáčel filmy pro dospělé.
Podle listu Bild agenti při prohledávání domu zadrženého nalezli pornografické filmy pro gaye, v některých přitom hrál sám obviněný. Jako pornoherec údajně používal stejnou přezdívku jako při internetových rozhovorech s jinými islamisty.
Tento materiál sice není relevantní pro vyšetřování, ale zůstane zaznamenán v poznámce k případu, který se velmi rychle změnil v neskutečný špionážní skandál v moderních německých dějinách.
Psali jsme: V německé kontrarozvědce byl údajně odhalen islamista, měl plánovat útok ve jménu Alláha Islamista v německé tajné službě: Radikalizoval se ve skrytu, odhalení byla náhodaAgentura DPA hlásí, že je to poprvé, co BfV objevila mezi svými agenty islamistu. Bild hlásí, že muž pochází ze Španělska, ale že se později stal německým občan. Otec čtyř dětí před svou rodinou informace o radikalizaci pečlivě skrýval.
Agentura v úterý uvedla, že muž na internetu publikoval islamistická stanoviska, zveřejňoval utajené informace a dokonce nabízel pomoc s přípravou teroristických útoků. Spolkový úřad na ochranu ústavy jej odhalil díky tomu, že příslušný internetový chat sledoval jeden jeho další zaměstnanec. Podle listu Washington Post islamista poskytl tak přesné informace, že ho agenti byli schopni rychle identifikovat a druhý den ho zatkli.
Německá média oznámila, že muž zřejmě plánoval bombový útok na centrálu BfV v Kolín nad Rýnem. Der Spiegel a Die Welt uvedly, že podezřelý se částečně přiznal k obvinění, bombové útoky prý chtěl útočit „ve jménu Alláha".
Související
Bratrství je silné slovo, ale slabý kompas. Babiš si rozumí s Ficem a Orbánem, důležitější jsou Němci
Němci či Finové jdou příkladem. Evropa se připravuje na konflikt vysoké intenzity, může přijít kdykoliv
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 1 hodinou
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 2 hodinami
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 2 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 4 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
Vážný incident řešili policisté během neděle v Pardubicích. V hotelu bylo nutné zasáhnout proti opilému cizinci, který začal vyhrožovat střelbou. Nikomu se naštěstí nic nestalo, muž byl zadržen.
Zdroj: Jan Hrabě