Zoo v Berlíně truchlí. Uhynulo další mládě ledního medvěda

Berlín - V zoo Tierpark ve východní části Berlína dnes ani ne měsíc od narození uhynulo mládě ledního medvěda. Za poslední rok je to už druhý potomek, o kterého medvědice Tonja přišla.

Nadšení po narození medvíděte na počátku prosince bylo veliké. Na svět totiž přišlo téměř přesně 11 let poté, co se v zoo v západní části Berlína narodil slavný lední medvěd Knut.

Už druhé mládě medvědice Tonjy uhynulo dnes ráno. Bylo staré pouhých 26 dní. Návštěvníci zoo jej zatím vidět nemohli, mělo se jim podle původních plánů ukázat na jaře. "Věděli jsme, že úmrtnost mláďat je v prvních týdnech velmi vysoká, přesto jsme deprimovaní a smutní," uvedl kurátor chovu ledních medvědů Florian Sicks.

Už loni na počátku března uhynulo první medvídě, které Tonja porodila. Fritz se dožil čtyř měsíců.

Knuta, který se narodil v prosinci 2006 v zoologické zahradě v západní části Berlína, jeho matka - medvědice Tosca - po porodu odmítla. O mládě se tak museli starat chovatelé. Medvídkův pohnutý osud a roztomilý zjev z něj učinily miláčka nejen celé země, ale i světa. Podle německých médií se na něj do zoologické zahrady ve čtvrti Tiergarten přišlo podívat kolem 11 milionů lidí. Knut uhynul v roce 2011 na virovou encefalitidu, kvůli které se zapotácel a spadl do jezírka ve výběhu.

Související

Panda, ilustrační foto

Zoo Berlín oslavuje. Panda Meng-Mang porodila dvojčata

Pandí samička Meng-meng udělala obrovskou radost berlínské zoo, když v sobotu přivedla na svět dvě medvíďata. Zoologická zahrada o tom dnes informovala na twitteru. Meng-meng před dvěma roky zamotala hlavu odborníkům svou chůzí ve výběhu pozpátku.
Panda, ilustrační foto

Panda v berlínské zoo je opět středem pozornosti. Budou panďátka?

Pandí samička Meng-meng v berlínské zoo, která před dvěma roky odborníkům zamotala hlavu svou chůzí pozpátku, je znovu středem velké pozornosti. Vše totiž nasvědčuje tomu, že "je v očekávání". První výsledky vyšetření jsou slibné, oznámila podle agentury DPA zoologická zahrada německé metropole.

Více souvisejících

Zoo Berlín Lední medvědi Zvířata Německo

Aktuálně se děje

před 1 minutou

před 34 minutami

před 35 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 4 hodinami

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Čína, ilustrační fotografie

Ruský útok na Ukrajině už se nelíbí ani Číně

Čína reagovala na útok Ruska na ukrajinské město Dnipro balistickou raketou schopnou nést jaderné hlavice výzvou ke klidu a zdrženlivosti. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí při pravidelné tiskové konferenci zdůraznil, že je třeba předejít eskalaci a najít politické řešení konfliktu.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

včera

Obrana proti balistickým střelám je extrémně obtížná. Rusko se snaží Západ zastrašit, říká Drmola

Rusko zřejmě vypálilo proti ukrajinskému Dnipru balistickou střelu. Bezpečnostní expert Jakub Drmola z brněnské Masarykovy univerzity upřesnil, že není úplně jisté, zda šlo o střelu mezikontinentální. Raketa středního doletu ale dokáže napáchat obrovské škody – vzhledem k návratové rychlosti hlavic je obrana proti nim extrémně náročná. Velkou roli navíc hraje fakt, že nikdo neví, co hlavice dané rakety nese.

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy