Amsterdam - V Nizozemí probíhají komunální volby, v nichž se podle vyjádření tamních předvolebních agentur rozhodovala velká část voličů na poslední chvíli, komu dá svůj hlas.
Ačkoliv se to zdá neuvěřitelné, tak nizozemské předvolební agentury provozující předvolební kalkulátory, zaznamenaly v úterý, den před volbami, přímo rekordní zájem o jejich služby.
MinStem, která umožňuje voličům najít si svojí stranu prostřednictvím dotazníků, navštívilo v úterý kolem 50 tisíců osob.
"Už ráno v půl deváté jsme měli cca 20 tisícovou návštěvnost. Pravděpodobně se jednalo o cestující do zaměstnání," řekla mluvčí agentury MijnStem.Anita de Jong z organizace Promedos zase řekla, že jejich webové stránky navštívilo v úterý 170 tisíc lidí. V pondělí jich bylo 70 tisíc. V úterý se přihlásilo každou hodinu tisíc nových návštěvníků.
Kieskompas rovněž potvrdil diametrálně větší návštěvnost ve srovnání s předchozími volbami.
"Včera jsme měli více, než 75 tisíc návštěvníku a dnes bych si dovolil hádat, že jich bylo půl milionu," řekl mluvčí Kieskompasu Willen Blanken.
Související
Rusko musí přijmout fakt, že svět má pravidla, prohlásil Zelenskyj. Poslanci mu tleskali ve stoje
Wilders ztratil půdu pod nohama. Nizozemsko se po volbách vrací k umírněnému středu
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Vláda zakázala prodej HHC, řešila novelu cizineckého zákona
před 1 hodinou
Ceny ropy po víkendovém útoku na ostrov Charg letí opět strmě vzhůru
před 2 hodinami
Trump vyzval Čínu, aby mu pomohla s odblokováním Hormuzského průlivu. Jinak za Si Tin-pchingem nepojede
před 2 hodinami
IEA uvolňuje historicky rekordní množství barelů ropy. Proč ale ceny paliv neklesají?
před 3 hodinami
Izraelská armáda zahájila pozemní operaci v Libanonu
před 4 hodinami
Pokud nepomůžete s Íránem, bude to mít velmi negativní dopad na NATO, varoval Trump
před 5 hodinami
Vyhráli jsme, tvrdil Trump o Íránu minulý týden. Proč nyní potřebuje pomoc s Hormuzským průlivem?
před 5 hodinami
Trump vyzval k vytvoření koalice, která bude chránit lodě v Hormuzském průlivu
před 7 hodinami
Počasí bude příští víkend slunečné, zkazí ho ale občasný déšť
včera
Orbán a Magyar rozdělili Maďarsko. Za oba tábory vyrazily do ulic statisíce lidí
včera
Rusko a Čína poskytují Íránu v probíhající válce vojenskou podporu, tvrdí Teherán
včera
Jak Íránci obcházejí informační blackout? Hitem je „spojovací překupník“
včera
Modžtaba Chámeneí byl ruským letadlem převezen na operaci do Moskvy, píše blízkovýchodní tisk
včera
Ceny paliv jen tak neklesnou. Izrael neukončí nálety na Írán ještě několik týdnů
včera
Útok na ostrov Charg může pohřbít poslední naděje na zlevnění pohonných hmot
včera
Izraelská armáda zabila vysoké představitele Hamásu
včera
Hádka kvůli ropě: Okamura prosazuje nákupy z Ruska, Schillerová připustila zásah do cen pohonných hmot
včera
Írán má zájem o jednání, tvrdí Trump. Dohodu s Teheránem ale odmítá
včera
Izraelská armáda oznámila, že zahájila vlnu rozsáhlých úderů napříč západním Íránem
včera
Írán hrozí po Trumpově prohlášení další eskalací války
Napětí na Blízkém východě o víkendu prudce vzrostlo poté, co Írán pohrozil další eskalací válečného konfliktu. Teherán varoval, že se zaměří na jakékoli zařízení v regionu, které má vazby na Spojené státy. Tato reakce přišla poté, co americký prezident Donald Trump předpověděl, že „mnoho zemí“ vyšle své válečné lodě, aby podpořily americkou snahu o silové otevření Hormuzského průlivu.
Zdroj: Libor Novák