Bratislava - Zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak pracoval i na případu, jak mezinárodní drogový gang z Belgie s vazbami na italskou mafii pral na Slovensku peníze. Policie SR se k nové informaci nechce příliš vyjadřovat.
Pátrání popsaly weby Aktuality.sk a Investigace.cz. Silvio Aquino, šéf gangu, který pašoval přes přístavy v Rotterdamu a Antverpách kokain z Jižní Ameriky, od roku 2012 údajně pral své peníze i přes hotel v tatranské obci Stará Lesná, kde pracovala jeho slovenská manželka. Aquina zastřelila skupina útočníků v roce 2015, údajně při nepovedeném pokusu o únos, členové jeho gangu skončili před soudem v Belgii.
Kauza je označována za jeden z největších drogových případů v dějinách Belgie. Oficiální vyšetřování obchodu s kokainem a jeho pašování zahrnovalo 34 obviněných. Zabavené věci měly hodnotu přes osm milionů eur (více než 200 milionů Kč). Gang dovezl do Evropy 2400 kilogramů vysoce kvalitního kokainu a vydělal nejméně 20 milionů eur.
Slovenská policie se v reakci na informace zmíněných webů zdržela podrobnějšího vyjádření. "Belgická policie nás požádala o mezinárodní součinnost, kterou jsme poskytli. Bližší informace nemůžeme poskytnout, protože i touto věcí se zabývá tým vyšetřující vraždu Jána Kuciaka," řekl mluvčí slovenské policie Michal Slivka.
Související
V kauze Kuciak rozhodl soud o vině Zsuzsové. Kočnera osvobodil
Slovensko může jít po maďarské cestě. Nejsem daleko od toho, abych se rozhodl žít v Česku, říká student pro EZ
Ján Kuciak , vražda slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka (26. 2. 2018) , Slovensko , Drogy
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
OBRAZEM: Mikuláš se svou partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
včera
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
včera
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
včera
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
včera
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno včera
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
včera
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
včera
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
včera
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
včera
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
včera
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
včera
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
včera
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
včera
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
včera
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
včera
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
včera
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
včera
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
včera
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
včera
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí.
Zdroj: Jan Hrabě