Žena léčící se dlouhodobě na psychiatrii byla obviněna ze založení požáru v obytném domě v Paříži, který si tento týden vyžádal deset mrtvých. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na francouzskou prokuraturu.
Požár, který v noci na úterý zachvátil vrchní část osmipatrové budovy v 16. obvodě na jihozápadě města, byl nejtragičtějším požárem ve francouzské metropoli od roku 2005. Ošetřeny kvůli němu musely být další zhruba tři desítky osob. Hasiči s živlem bojovali šest hodin.
V souvislosti s katastrofou byla zadržena žena ve věku mezi 40 a 50 lety, která v domě bydlela. Během posledních deseti roků byla žena opakovaně léčena v psychiatrických zařízeních v Paříži.
Pouhých šest dní před tragédií byla pacientka propuštěna po 12denním pobytu z psychiatrické kliniky, sdělil pařížský prokurátor Rémy Heitz tento týden na tiskové konferenci. Obviněná byla opakovaně v konfliktu se sousedem, který pracuje jako hasič. Krátce před vypuknutím ohně se s dotyčným opět pohádala, uvedla policie.
Při zatýkání byla žena opilá a pokoušela se zapálit auto, konstatovala policie. Prokurátor Heitz uvedl, že podezřelá, která byla od zatčení držena v policejním psychiatrickém zařízení, byla v pátek obviněna ze žhářství s následkem smrti.
Související
Francie čelí po vlně veder další krizi. Márnice jsou přeplněné
Z Paříže do Berlína nově za 8 hodin. Bude spuštěna nová linka superrychlého vlaku
Aktuálně se děje
včera
Extrémní počasí dál svírá Evropu. Nový absolutní rekord hlásí i Slovensko
včera
Soud v USA zablokoval kontroverzní pokus Trumpa omezit udělování občanství dětem cizinců
včera
Nejvyšší soud USA zakázal transgender sportovkyním účast v dívčích a ženských sportovních kategoriích
včera
Soukromé registry nestačí, za ignorování hrozí pokuty. Centrální evidence psů startuje, co o ní potřebujete vědět?
včera
Ostudné vystoupení Klempíře a Macinky už kritizují i vládní ministři
včera
Připojení k EU za cenu jedné kávy. Už je jasno, který další stát rozšíří sedmadvacítku
včera
Běžní Rusové poprvé tvrdě pociťují dopady války. Experti mají jasno, jestli Putin něco změní
včera
Konec předraženého námořnictva. Británie chystá obří transformaci armády, inspirovala se Ukrajinou
včera
Atentát na významného byznysmena. Při výbuchu v Monaku byl těžce zraněn ukrajinský oligarcha
včera
Česko zasáhnou další silné bouřky. Tropy vydrží na Moravě i zítra
včera
Polsko hrozí, že zablokuje vstup Ukrajiny do Evropské unie
Aktualizováno včera
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
včera
Zemětřesení ve Venezuele: Místní zuří, záchranáři dorazili na místo až po dvou dnech. Pohřešuje se 46 tisíc lidí
včera
Zelenskyj se vysmál Putinovi: Stanovil už 15 termínů pro dobytí Donbasu, nevyšel ani jeden
včera
Motoristy ve Sněmovně už nikdo nechce, ukázal průzkum. Úspěšnější je i Kubovo Naše Česko
včera
Jedna výhra, tři drtivé porážky. Soud rozhodoval v Trumpových kauzách
včera
Počasí příští víkend: Vedra se opakovat nebudou, nehrozí ani tropické teploty
29. června 2026 21:01
Ukrajinské Flamingo slaví úspěch. Tři z pěti střel zasáhly v Rusku svůj cíl
29. června 2026 19:44
Co způsobilo extrémní počasí v Evropě? Na vině je hned několik faktorů
Aktualizováno 29. června 2026 19:15
Vláda jedná v rozporu s rozhodnutím ÚS, výzvu k neodjetí do Ankary nemohu splnit, řekl Pavel
Způsob, jakým se vláda staví k účasti prezidenta na nadcházejícím summitu NATO v Turecku, je podle Petra Pavla v rozporu s rozhodnutím Ústavního soudu. Hlava státu zdůraznila, že soud uložil kabinetu nejen povinnost zřídit potřebnou akreditaci, ale také se zdržet jakéhokoli jednání, které by účast prezidenta a jeho doprovodu bránilo nebo ji ztěžovalo.
Zdroj: Libor Novák