Český soud se s bossem Maslákem nemazlil, radují se na Slovensku

Bratislava - Český soud se s údajným bossem slovenského podsvětí Miroslavem Maslákem nemazlii, napsal dnes nejčtenější slovenský list Nový čas v reakci na čtvrteční verdikt olomouckého vrchního soudu, který Maslákovi potvrdil mnohaletý trest vězení za vydírání podnikatelů v České republice.

"Maslák to má sečteno. Naši sousedé se s ním nemazlili a odvolací soud v Olomouci mu potvrdil desetiletý trest za vydírání podnikatelů ve Zlínském kraji," uvedl deník.

Nový čas napsal, že pravomocné odsouzení Masláka v Česku umožňuje slovenským soudům projednat obžaloby, kterým muž čelí ve vlasti. Maslák je na Slovensku podezřelý z vydírání, podpálení aut a dalších trestných činů, za což mu podle deníku hrozí doživotí.

Olomoucký vrchní soud Masláka rovněž vyhostil na dobu neurčitou a uložil mu zaplatit na náhradě škody zhruba 900.000 korun. Druhému z pětičlenného gangu vyděračů, Janu Surému ze Vsetínska, potvrdil tříletý trest.

Psali jsme: Desetiletý trest potvrzen: Maslákův gang byl velmi nebezpečný, řekl soudce  

Praktiky gangu vylíčil například už v červnu 2013  muž ze Vsetínska, po němž Maslák vymáhal pohledávku ve výši 260 tisíc korun, kterou převzal od spoluobžalovaného Jana Surého. Další peníze Surému dlužila i firma manželky poškozeného. "Maslák se za bílého dne chová jako gentleman, v noci je to prase 'na entou'. Léčí si mindráky," popisoval první z poškozených.

Rodině pětice obžalovaných zapálila auto, od něhož vzplála pergola a další věci. Auto prý vyděrači zapálili i zaměstnavateli poškozeného, který odmítl pohledávku zaplatit za něj. Poškozenému dal poté zaměstnavatel výpověď. Později údajně Maslák a jeho společníci stříleli na dům poškozeného a prostříleli auto příteli jeho dcery, uvedl web CT24.

"Věděl jsem, kdo proti mně stojí, na internetu jsou o něm reference. Bylo mi jasné, že když mě potkají samotného, skončím pod tulipány. Věděl jsem, že to nebude sranda," doplnil muž.

Související

Andrej Babiš Komentář

Bratrství je silné slovo, ale slabý kompas. Babiš si rozumí s Ficem a Orbánem, důležitější jsou Němci

Nynější premiéři Česka, Slovenska a Maďarska dlouhodobě vystupují v domácí politice výrazně kriticky vůči Evropské unii, zatímco na jednáních v Bruselu volí umírněnější a pragmatičtější přístup. Rozdíl mezi domácí rétorikou a evropskou praxí je patrný zejména v otázkách podpory Ukrajiny či Evropské zelené dohody. Nakonec je nutné položit si otázku, jestli jsou Slovensko a Maďarsko skutečně našimi nejbližšími státy, nebo bychom se konečně mohli začít chovat rozumně a následovat Německo a Polsko?

Více souvisejících

Slovensko soudy gangy

Aktuálně se děje

před 3 minutami

stíhačka A J10 čínské armády

Čínská armáda zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu

Čínská armáda v pondělí ráno zahájila rozsáhlé vojenské cvičení s ostrou střelbou v těsné blízkosti Tchaj-wanu. Manévry s názvem „Mise spravedlnosti 2025“ zahrnují simulaci totální blokády klíčových přístavů, útoky na námořní cíle a nácvik odražení případného zásahu mezinárodních sil. Peking tyto kroky otevřeně označuje za „přísné varování“ silám usilujícím o nezávislost ostrova a reakci na to, co nazývá vnějším vměšováním.

před 1 hodinou

Volodymyr Zelenskyj a Donald Trump

Mírová dohoda je blíž než kdykoli předtím, prohlásil Trump po jednání se Zelenským

Donald Trump a Volodymyr Zelenskyj po společném jednání na Floridě oznámili, že se výrazně přiblížili k ukončení válečného konfliktu na Ukrajině. Americký prezident po setkání v resortu Mar-a-Lago uvedl, že ačkoliv byla schůzka vynikající, stále zbývají k dořešení některé velmi ožehavé otázky. Podle jeho slov je mírová dohoda blíž než kdykoli předtím, ale varoval, že pokud jednání uváznou na mrtvém bodě, válka může pokračovat ještě dlouhou dobu

před 2 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Na Benešovsku se stala vážná dopravní nehoda. (28.12.2025)

Vážná nehoda na Benešovsku. Na místě hořelo

Bez vážných nehod se neobešla ani poslední neděle letošního roku. Na Benešovsku se odpoledne srazila dvě vozidla. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob. Příčinou a okolnostmi havárie se zabývají policisté. 

včera

Andrej Babiš

Smrt Bardotové zasáhla i české politiky. Ozvali se Babiš či Klempíř

Nejen francouzští státní představitelé, ale i čeští politici reagují na nedělní smutnou zprávu o smrti legendární herečky Brigitte Bardotové. Lítost projevili premiér Andrej Babiš (ANO) či ministr kultury Oto Klempíř (Motoristé). Bardotová, která ukončila hereckou kariéru již před čtyřicítkou, zemřela ve věku 91 let. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin

Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany

Rusové ani v den, kdy mají americký a ukrajinský prezident jednat o míru na Ukrajině, nevylučují válku s dalšími evropskými národy. Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova sice Moskva nemá v úmyslu na kohokoliv útočit, ale je připravena na rozhodnou odvetu, pokud se Rusko stane terčem jakéhokoliv útoku.  

včera

včera

Brigitte Bardotová

Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová

Světovou kinematografií otřásla po Vánocích smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřela legendární francouzská filmová herečka a zpěvačka Brigitte Bardotová. Za dvě dekády úspěšné kariéry natočila desítky filmů, se šoubyznysem se překvapivě rozloučila už před čtyřicítkou. 

včera

Filip Turek dorazil za prezidentem Petrem Pavlem. (22.12.2025)

Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec

Česko se v roce, který se pomalu chýlí ke konci, dočkalo nové vlády v čele se staronovým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Součástí kabinetu ale stále není poslanec Filip Turek (Motoristé). Doufá však, že i přes výhrady nakonec bude prezidentem jmenován do funkce ministra životního prostředí. 

včera

včera

včera

včera

Předpověď počasí: Poslední týden roku bude ve znamení pravé zimy

Konec roku přinese do Česka pravé zimní počasí s častými sněhovými srážkami. Podle ČHMÚ.cz se mohou noční teploty propadnout až na -13 stupňů, během dne se pak teploty udrží kolem nuly.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy