Německo hlásí dalších 299 úmrtí, šíření koronaviru ale zpomaluje

Německo ve čtvrtek zaznamenalo dalších 299 úmrtí osob nakažených koronavirem, celkem už 3868. Informoval o tom dnes Institut Roberta Kocha (RKI), podle něhož ale šíření koronaviru zpomaluje. Každý infikovaný v průměru nakazí už jen 0,7 dalších lidí. I proto se nemocnice chystají k postupnému návratu do normálního režimu.

Přidejte svůj názor

Jens Spahn
doporučujeme

Nových infekcí za čtvrtek RKI hlásí 3380, což celkovou statistiku posunuje na 133.830 případů. Více než nakažených od neděle přibývá lidí, kteří nemoc covid-19 překonali. Za 24 hodin jich podle odhadu institutu, který spadá pod ministerstvo zdravotnictví, bylo 4700. Celkový počet uzdravených se pohybuje kolem 81.800.

Mezi oběťmi, kterých je 2,9 procenta všech nakažených, jsou z 86 procent lidé starší 70 let. Mezi infikovanými přitom tato věková skupina tvoří jen 18 procent.

Za velmi důležité odborníci i politici, kteří rozhodují o dalších opatřeních, považují číslo, které udává, kolik jeden infikovaný průměrně nakazí dalších lidí. Zatímco začátkem epidemie bylo v Německu vyšší než pět, nyní kleslo pod jedna. Pokud by se tento trend podařilo udržet, bude se počet nakažených v zemi postupně snižovat.

Ministr zdravotnictví Jens Spahn dnes na tiskové konferenci v Berlíně vyjádřil přesvědčení, že epidemie je po původním rychlém nárůstu počtu nakažených znovu zvladatelná. Přijatá opatření podle něj byla úspěšná. Šéf RKI Lothar Wieler mluvil ve vztahu k aktuálnímu vývoji o velmi dobrém průběžném výsledku.

Pozitivní vývoj už Spahnovi také umožnil oznámit, že se od začátku května budou nemocnice vracet do běžného provozu. Budou se tak moci uskutečnit i dosud odkládané operace. Německý zdravotnický systém epidemie v první fázi nepřetížila. I tak si covid-19 už vyžádal osm obětí v řadách personálu nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Počet nakažených lékařů, zdravotnického personálu a pečovatelů podle statistiky RKI činí 6395. Institut ale připouští, že jich může být ještě více.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělsko má 70 dalších úmrtí s covidem-19

24.05.2020 20:25 Španělsko dnes v souvislosti s covidem-19 oznámilo 70 dalších úmrtí, tato denní bilance se již osm…

Francouzi si konečně mohli užívat pláž u Středozemního moře

24.05.2020 18:25 Vděčné francouzské rodiny dnes zaplnily pláž u letoviska La Grande Motte na pobřeží Středozemního…

Rakouský prezident se omluvil za návštěvu restaurace

24.05.2020 17:39 Rakouský prezident Alexander Van der Bellen se omluvil poté, co jej policie přistihla v jedné…

Německo hlásí 431 nových případů koronaviru

24.05.2020 15:50 Aktualizováno V Německu za poslední den přibylo 431 nových případů koronavirové infekce, čímž celkový počet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy