První zahraniční cesta Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) ve funkci předsedkyně Sněmovny povede tradičně na Slovensko. Dvoudenní misi absolvuje počátkem příštího týdne, na Slovensko pojede vlakem, oznámil dnes ČTK její mluvčí Martin Churavý.
Pekarová Adamová se sejde nejen se svým slovenským protějškem Borisem Kollárem, ale také s prezidentkou Zuzanou Čaputovou nebo s premiérem Eduardem Hegerem.
"Ráda pokračuji v tradici první pracovní cesty na Slovensko, se kterým nás dlouhodobě pojí ty nejvřelejší vztahy," uvedla v tiskové zprávě předsedkyně Sněmovny. Slovenským partnerům chce mimo jiné představit priority vládní koalice. K hlavním tématům jednání bude patřit "posílení vzájemné spolupráce v rámci středoevropského prostoru i při blížícím se předsednictví České republiky Radě EU", sdělila Pekarová Adamová.
V pondělí se předsedkyně Sněmovny setká na Bratislavském hradě s Kollárem a s ministrem zahraničních věcí Ivanem Korčokem. V úterý se předsedkyně Sněmovny setká se slovenskou prezidentkou a premiérem.
Součástí programu bude též uctění památky zavražděného investigativního novináře Jána Kuciaka. "Násilná smrt Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové před takřka přesně čtyřmi roky mnou hluboce otřásla. Snahám o umlčení pravdy a šíření strachu nesmíme mlčky přihlížet, ať už se odehrávají kdekoliv," dodala předsedkyně Sněmovny.
Související
Politici reagují na Moravcův konec. Opozice bude bojovat za nezávislou ČT
Pekarová Adamová má po odchodu z politiky novou práci. Pomáhá známé firmě
Markéta Pekarová Adamová , Slovensko
Aktuálně se děje
před 14 minutami
Kouř z požárů na západě Evropy doputoval do Česka. Lidé se nemusí obávat
před 1 hodinou
Babiš hodlá přehlasovat veto z Hradu. Pavla vyzval, aby sám šetřil
před 1 hodinou
Pachatel útoku v Berlíně by se neměl skrývat v Česku, uvedla policie
před 2 hodinami
Francii a Španělsko dusí požáry, které se nedaří zastavit. Pomáhají i vojáci
před 3 hodinami
Zemřel Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie
před 4 hodinami
Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda
před 4 hodinami
Policie obvinila ženu ze čtvrteční vraždy v Jablonci nad Nisou
před 5 hodinami
Zelenskyj nepochybuje o další ruské mobilizaci. Nasazeni budou i Severokorejci
před 6 hodinami
Kriminalisté objasnili vraždu po téměř 20 letech. Pachatel ale k soudu nezamíří
před 6 hodinami
Tragédie v Berlíně. Islamista najel do lidí na Pride, nejméně jeden mrtvý
před 8 hodinami
První výhled počasí na příští víkend. Tropy budou úřadovat
včera
Na Klatovsku hoří les. Platí třetí stupeň poplachu
včera
Hradec si odváží z Norska senzační výhru, Jablonec duel plný zvratů v Chorvatsku nezvládl
včera
Česko chce zlepšit proočkovanost proti chřipce. Inspiraci bere ze zahraničí
včera
Hasiči budou mít nového šéfa. Vlček skončil po pěti letech v nejvyšší funkci
včera
Může to být nejhorší epidemie eboly v historii, varují experti z Afriky
včera
Ukončování reprezentačních kariér nebere konce. V národním týmu nebude pokračovat Zelený
včera
Policejní manévry na Klatovsku. Muž měl použít zbraň proti příbuzným
včera
Babiš jednal s černohorským premiérem o evropské integraci a obranné spolupráci
včera
Foldyna stále nesmí domů. Soud prodloužil předběžné opatření
Dlouholetý poslanec Jaroslav Foldyna (SPD) se další měsíc nesmí zdržovat ve společné domácnosti s manželkou. Děčínský okresní soud prodloužil předchozí vykázání politika, který je podezřelý z domácího násilí.
Zdroj: Jan Hrabě