Za úmrtím pěti dětí v západoněmeckém městě Solingen z tohoto týdne stojí podle vyšetřovatelů jejich 27letá matka, která je zřejmě zadusila. Žena se následně pokusila o sebevraždu skokem pod vlak, přežila však s těžkými zraněními, napsala agentura AFP.
Podle vedoucího vyšetřovacího týmu Marcela Maierhofera podala matka svým dětem ve věku jeden, dva, tři, šest a osm let sedativa. Uvedl rovněž, že žena není ve stavu, kdy by mohla odpovídat na otázky policie, a že v době činu byla "emocionálně přetížena" kvůli rozchodu s otcem čtyř ze svých dětí. Matka je přes svoje zranění mimo ohrožení života.
Těla zemřelých dětí, která podle vyšetřovatelů nenesla známky násilí, nalezla policie ve čtvrtek v jejich rodinném bytě poté, co ji na ně upozornila jejich babička.
Šesté dítě ve věku 11 let zůstalo naživu. Matka jej ve čtvrtek ráno poslala k jeho babičce do několik desítek kilometrů vzdáleného města a sama se pak vydala do Düsseldorfu, kde se vrhla pod vlak. Předtím napsala své matce zprávu o tom, že zabila pět svých dětí, protože už "nemůže dál pokračovat".
Smrt dětí způsobila podle agentury AP v Německu šok. V Solingenu pozastavili kandidáti v místních volbách svou volební kampaň, plánovaný protest proti krajní pravici se tam dnes proměnil ve vzpomínkovou akci na hlavním náměstí.
"Naše úřady udělají vše pro to, aby tento případ vyřešily," řekl ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet. "Rodinu, babičku, přeživšího chlapce a všechny, kdo jsou zasaženi touto událostí, doprovází ve svých myšlenkách mnoho lidí," dodal.
Matka dětí je v případu jedinou podezřelou, zapojení tří otců celkem šesti dětí do incidentu úřady nevyšetřují.
Související
Do davu lidí v německém Lipsku vjelo auto. Na místě byli mrtví a zranění
Mnichovem otřásla střelba a výbuchy. Probíhá rozsáhlý policejní zásah
Aktuálně se děje
před 50 minutami
Všichni chtějí, abych zemřel, prohlásil Babiš. Přiznal, že ve vládě nemá kompetentní ministry
před 2 hodinami
Jak zvládnout horké počasí, nastavit klimatizaci a co si obléci? Lékaři vydali návod na tropická vedra
před 3 hodinami
Jak dokázaly ukrajinské drony proniknout ruskou protivzdušnou obranou?
před 4 hodinami
Život se Britům po brexitu zhoršil, chtějí se vrátit do Unie. Co si o tom myslí obyvatelé EU?
před 6 hodinami
Zelenskyj potvrdil útok na ruskou ropnou rafinérii. Drony uletěly více než 2 000 kilometrů
před 7 hodinami
Ve Švýcarsku dnes mají začít přímá jednání mezi Spojenými státy a Íránem
před 8 hodinami
Počasí příští týden: Tropické teploty zůstanou, každý den mohou překonat třicítku
včera
Kreml rázně odmítl evropská ultimáta. Varoval před zahájením masivních úderů
včera
Domácí Mexiko si zajistilo postup ze skupiny. Kanada zase pro změnu rozdrtila Katar
včera
Trump stupňuje konflikt s Itálií. Meloniová mu vzkázala, ať se stará o sebe
včera
Zelenskyj dal Bělorusku ultimátum: Do týdne stáhne z hranic ruské armádní vybavení
včera
Írán uzavírá Hormuzský průliv. Obvinil USA a Izrael z porušení mírové dohody
včera
Trumpův ministr financí označil Zelenského za parchanta a Mr. Beana na cracku
včera
Rusko se obává dalšího útoku Ukrajiny. Nasadilo další systém Pantsir
včera
Počasí: Silné bouřky dorazily do Česka. Na západě padají dvoucentimetrové kroupy
včera
Příměří dlouho nevydrželo. Izrael opět útočí v Libanonu
včera
Británií zmítá hluboká politická krize. Všichni chtějí konec Starmera, ten rezignaci odmítá
včera
Izrael a Hizballáh dosáhly dohody o příměří
včera
Ukrajinské drony vážně narušují zásobovací linie ruské armády směřující na frontu
včera
Izraelci jsou naštvaní. Trump nás zradil, tvrdí po uzavření dohody s Íránem
Uzavření prozatímní dohody mezi Spojenými státy a Íránem vyvolalo v Izraeli vlnu rozhořčení a obav. Mnozí Izraelci vnímají tento krok jako zradu ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa a domnívají se, že dohoda zanechala zemi v izolaci vůči hrozbám z okolí.
Zdroj: Libor Novák