V Řecku nařídili úplnou karanténu pro obec Echinos, kde se v posledních dnech vyskytlo více nakažených koronavirem. Informoval o tom dnes deník Kathimerini. Ve středu oznámilo ministerstvo zdravotnictví v Řecku 55 nových nakažených, což je nejvyšší denní nárůst za několik týdnů.
Většina případů se potvrdila v regionu na severovýchodě země v oblasti, kde leží Echinos. Za posledních 24 hodin ministerstvo oznámilo 24 nových případů nákazy a jedno úmrtí s covidem-19.
Zatím na týden platí ode dneška omezení volného pohybu pro asi 3000 obyvatel Echinosu, kteří nesmí opustit obec a smí jen na nákup potravin či léků, a to s rouškami. Do obce, která zažila přísnou karanténu i před třemi měsíci v začátcích pandemie covidu-19, smí jen zásobování potravinami a léky.
Podle serveru Greek Reporter se experti domnívají, že nárůst případů v oblasti Echinosu způsobilo nedodržování bezpečné vzdálenosti mezi lidmi a také místní zvyky. V regionu žije většinou muslimské obyvatelstvo, jehož velké rodiny se často navštěvují a kde jsou obvyklé společné modlitby většího počtu lidí.
Řecko bylo v nynější pandemii řadou expertů chváleno za to, jak včasnými a přísnými opatřeními šíření nákazy zvládlo. V této zemi s 11 miliony se potvrdilo dosud jen 3227 případů covidu-19, z toho 188 lidí v souvislosti s nákazou zemřelo.
Vrchol epidemie zažilo Řecko koncem března a začátkem dubna, od května už přibývaly spíše jen jednotky případů nákazy denně. Minulý týden přibylo po dva dny 20 nakažených a tento týden přibylo denně 13, 15, 55 a 24 potvrzených nakažených. Ministerstvo zdravotnictví dnes též uvedlo, že v celé zemi je nyní na jednotkách intenzivní péče 10 pacientů s covidem-19.
Řecké úřady nové lokální ohnisko přísně sledují i proto, že v zemi v pondělí začala turistická sezóna a země se otevřela také zahraničním turistům. Mezinárodní spoje zatím létají jen do Atén a Soluně, na regionální letiště budou moci přímé zahraniční linky létat od 1. července.
Související
Do Evropy dorazil pozůstatek hurikánu. Počasí bude místy hodně nebezpečné
Návrat z dovolené se zdramatizoval. Letounu hořel motor, lidé strávili noc na letišti
Řecko , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
včera
OBRAZEM: Lidé před budovou Evropy 2 v Praze vytvořili pietní místo pro Patrika Hezuckého
včera
Klíčový summit v Británii: Zelenskyj pojede do Londýna, setká se s Macronem, Starmerem a Merzem
včera
Evropští lídři pojedou příští týden na Ukrajinu. Budou hledat způsob, jak obejít Orbána
včera
Ceny mobilů příští rok stoupnou. Zdraží i tablety a chytré hodinky
včera
Ztráty ruské armády na Ukrajině jsou obrovské. Jak se jí přesto daří počty vojáků zvyšovat?
včera
Slovenský policista bez služebního čísla zbil Čecha na ubytovně, útok vysílal na TikToku
včera
Skupiny fotbalového MS rozlosovány. Češi mohou hrát proti Mexiku, Jižní Koreji a JAR
včera
Trump Rusům ustupuje, Putin nemá zájem polevit. Na Evropu může zaútočit dřív než porazí Ukrajinu, varuje Svoboda
včera
Stovky dronů, desítky raket. Rusko zahájilo na pozadí mírových rozhovorů útoky po celé Ukrajině
včera
Jindřich Rajchl obhájil post předsedy strany PRO. Chce z ní vybudovat „vůdčí sílu“ Česka
včera
Financování Ukrajiny se zaseklo. Maďarsko vetovalo další plán EU na podporu Kyjeva
včera
MAAE: Kryt v Černobylu po zásahu dronem neblokuje únik radiace
včera
USA hlásí pokrok v jednáních s Ukrajinou o plánu na ukončení války
včera
Provokace Kremlu se zvyšují. Švédské námořnictvo hlásí nárůst aktivity ruských ponorek
včera
Příměří se rozpadá. Pákistán a Afghánistán spolu na hranicích bojují, civilisté prchají
včera
Podzim v prosinci. Meteorologové přinesli předpověď na příští týden
včera
OBRAZEM: Mikuláš se svojí partou čertů a andělů si podmanil ulice Prahy
5. prosince 2025 21:57
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
5. prosince 2025 21:02
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
5. prosince 2025 20:05
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
První rozsudek padl v případu předloňské tragické smrti Matthewa Perryho. Americký soud poslal kalifornského doktora Salvadora Plasenciu na 30 měsíců do federálního vězení. Uvedla to britská stanice BBC.
Zdroj: Lucie Podzimková