Slovensko zjednodušilo pravidla krátkodobého cestování do ciziny

Obyvatelé Slovenska mohou ode dneška vycestovat na jeden den do vybraných zemí včetně Česka, aniž by při návratu museli nastoupit do karantény nebo předložit potvrzení o negativním výsledku testu na koronavirus.

Kvůli koronaviru se na státní hranice vrátily kontroly
doporučujeme

Policie upozornila zájemce o cestování do ciziny, aby si předem zjistili, zda budou do cílové země s vpuštěni. Výraznější zdržení osobní dopravy na hranicích při výjezdu ze Slovenska dopravní servis Stella centra nehlásil.

Výjimku z povinné karantény dostali obyvatelé Slovenska včetně cizinců s pobytem v zemi pod Tatrami pro případ, že se po vycestování do osmi vybraných států vrátí na Slovensko v průběhu 24 hodin.

Dodržování nařízení na hraničních přechodech ověřují policisté. Zájemci o vycestování musí vyplnit formulář, do kterého hlídka zapíše čas překročení hranic a který se zkontroluje při návratu osoby.

Bratislava po propuknutí pandemie covidu-19 zavedla kontroly na hranicích a umožňuje vstup do země jen přes vybrané hraniční přechody; cizinci se až na výjimky na Slovensko nadále nedostanou. Slovenský ministr zahraničí Ivan Korčok dříve v tomto týdnu po videokonferenci s kolegy z Česka a Rakouska řekl, že Slovensko do poloviny června rozhodne, zda otevře hranice se zmíněnými dvěma sousedy. Podle něj k tomuto termínu plánují Česko i Rakousko uvolnit režim na hranicích s některými svými sousedy.

Na Slovensku počet potvrzených případů koronaviru v posledních čtyř týdnech roste jen pomalu. Výrazná většina z celkového počtu 1502 infikovaných se vyléčila, 28 lidí s koronavirem zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko vyšetřuje 33 lidí z neziskovek, údajně napomáhali pašerákům a…

28.09.2020 14:29 Tři desítky členů zahraničních nevládních organizací čelí v Řecku podezření, že umožňovali ilegální…

Běloruská spisovatelka Alexijevičová odletěla do Německa, tvrdí její…

28.09.2020 13:56 Spisovatelka Světlana Alexijevičová, která jako jediná členka vedení koordinační rady běloruské…

Lidská práva nejsou ideologie. 50 velvyslanců v Polsku podpořilo sexuální…

28.09.2020 13:34 Velvyslanci padesátky zemí včetně Česka a zástupci mezinárodních organizací v Polsku vyjádřili v…

Přes 19 tisíc nákaz denně? Merkelová se obává rychlého zhoršení epidemie v…

28.09.2020 12:25 Aktualizováno Německá kancléřka Angela Merkelová se obává rychlého šíření koronaviru v zemi, bez dalšího zásahu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama