V Německu přibylo za úterý 342 potvrzených případů nákazy koronavirem. Celkem tak zdravotníci infekci odhalili už u 182.370 lidí, informoval dnes Institut Roberta Kocha (RKI). S covidem-19 zemřelo minulý den dalších 29 lidí, a od počátku epidemie tak bilance vzrostla na 8551 mrtvých.
Úterní počet nakažených je ve srovnání s pondělním opět trochu vyšší. Zatímco pondělí zdravotníci odhalili 213 nových případů, v úterý to bylo 342.
Asi 167.300 lidí se již z nemoci, kterou vyvolává virus SARS-CoV-2, v Německu zotavilo. Za 24 hodin přibylo zhruba 800 uzdravených.
Počet zemřelých s covidem-19 se ve srovnání s pondělím výrazně zvýšil. Za pondělí RKI hlásil 11 mrtvých, nyní 29.
Nejpostiženější spolkovou zemí zůstává Bavorsko, které hraničí s Českem. Nákaza koronavirem se zde potvrdila u více než 47.000 lidí a 2466 jich s covidem-19 zemřelo. Nejlidnatější spolková země, Severní Porýní-Vestfálsko, eviduje přes 38.000 infikovaných a 1607 mrtvých. Sasko, druhá spolková země sousedící s Českou republikou, dosud zaznamenalo 5305 nakažených a 212 zemřelých.
Reprodukční číslo, které udává, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný, se podle RKI v Německu nyní opět dostalo pod kritickou hodnotu jedna a činí 0,89. Každý infikovaný tak v průměru nakazí méně než jednoho dalšího člověka. Podle agentury DPA podává tato hodnota obraz o dění starém zhruba týden a půl. Od poloviny května udává RKI taky takzvané sedmidenní reprodukční číslo, které je méně ovlivněné denními výkyvy. Tato hodnota je nyní 0,87.
Související
Kudy unikají citlivé informace z EU? Kremlu donáší německá AfD, obávají se politici
Velrybu zaseklou na mělčině v Německu záchranáři po týdnu vysvobodili. Druhý den uvízla znovu
Německo , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 15 minutami
Trump v Íránu zásadně mění strategii. Místo útoků zahajuje ekonomickou válku
před 1 hodinou
Počasí čeká o víkendu zlom. Do Česka se přižene déšť
včera
Orbán se po volební porážce už v EU nechce ukazovat. Na summitu ho zastoupí Fico
včera
Jaký je skutečný stav? Írán navenek projevuje vzdor, uvnitř se ale hroutí
včera
Je to v rozporu se závěry schůzky s Klempířem, reaguje ČT na návrh mediální novely
včera
Trump se nechal vyobrazit jako Ježíš. Teď tvrdí, že to bylo jinak
včera
Životní minimum se zatím nezvyšuje, rozhodla Babišova vláda
včera
Ve StarDance bude i úplný nováček. Lidé ho mohou znát z muzikálů
včera
Papež Lev se Trumpem rozhodit nenechal. Na jeho poslední kritiku zareagoval chladně
včera
Zrušení veta na půjčku Ukrajině nebude zadarmo? Magyar poprvé jednal s představiteli EU
včera
Pohonné hmoty budou levnější. Vláda na zítřek snížila strop
včera
Paradox války v Íránu: Krize přinesla astronomické zisky pro největší ropné společnosti na světě
včera
Americká zahraniční politika se stává noční můrou. Světoví lídři mění strategii, opouští od podlézání Trumpovi
včera
Generální tajemník NATO Mark Rutte přijede na oficiální návštěvu České republiky
včera
EU se připravuje na novou éru bez Orbána. Zcela se ho ale prozatím nezbaví
včera
Trump Orbána po prohraných volbách už nepovažuje za přítele
včera
Trump přitvrdil v kritice proti papeži i NATO
včera
Telička: Macinka je pubertální hulvát, ze Zůny a SPD udělal pitomce
včera
Macinka zveřejnil „zakázaný“ rozhovor s Pavlem. Že jej nevydalo ministerstvo prý není cenzura
včera
Počasí bude o víkendu nevyzpytatelné. Vyplatí se mít po ruce deštník
Poměrně teplý, ale místy také celkem deštivý. Takový má být nadcházející dubnový víkend podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Nejvyšší teploty překročí dvacítku, někde ale může spadnout až 15 milimetrů srážek za jediný den.
Zdroj: Jan Hrabě