Velké razie v Berlíně a Hamburku. Policie provedla zátah na zločinecké klany

Německá policie provedla rozsáhlé razie proti organizovanému zločinu mezi klany v Berlíně, Hamburku a spolkové zemi Braniborsko. Akce mířila na velké rodiny arabského původu i jejich napojení na motorkářské gangy, sdělilo berlínské státní zastupitelství na twitteru. Na zátahu se podílelo kolem 500 policistů.

Podle německých médií jsou rodiny podezřelé z praní špinavých peněz prostřednictvím obchodování s nemovitostmi. Tři podezřelí, z toho dva z berlínské rodiny arabského původu, byli zatčeni.

Berlínské státní zastupitelství uvedlo, že kriminalisté ráno prohledali 33 bytů a dalších prostor a zatkli tři osoby. Jde o podezřelé z velkých rodin arabského původu a také o propojení s prostředím motorkářských gangů, řekl mluvčí berlínského státního zastupitelství Martin Steltner. Mezi podezřelými jsou i členové gangu Hells Angels. Vyšetřováno je dohromady 36 osob různých národností.

Při raziích bylo nasazeno zhruba 500 policistů berlínské a spolkové policie, včetně speciální jednotky SEK a GSG 9. Státní zastupitelství vede vyšetřování kvůli vytvoření zločinné organizace, násilnému vymáhání dluhů, podvodu a obchod s drogami.

Pachatelé podle úřad inkasovali "značné množství majetku". Cílem dnešních prohlídek bylo podle policie a státního zastupitelství právě zajištění takového majetku a také důkazů. "Bojujeme proti paralelní justici a organizovanému zločinu," uvedlo na twitteru státní zastupitelství.

2/2 Weitere Infos:https://t.co/zBBynwBayT

— Generalstaatsanwaltschaft Berlin (@GStABerlin) December 10, 2020

Podle deníků Bild a B.Z. byly vydány zatykače v souvislosti s obchody s nemovitostmi a domovní prohlídky se soustředily na berlínské městské obvody Mitte, Charlottenburg a Spandau.

Klanový a organizovaný zločin je znepokojivým tématem v Berlíně i jiných spolkových zemích už delší dobu. Například v listopadu policie zadržela tři podezřelé z jednoho berlínského klanu v souvislosti s loňskou krádeží šperků nevyčíslitelné hodnoty z historické klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba) v Drážďanech.

Zadrženými byli muži ve věku od 23 do 26 let, příslušníci arabských rodinných klanů s německým občanstvím. Také další dva 21letí muži, po kterých policie stále pátrá, pocházejí ze stejného prostředí.

Související

Více souvisejících

Německo Berlín gangy Hamburk

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ropa

Slovensko se kvůli ukrajinské stopce pro ruskou ropu obrací na EU

Slovensko volá po zásahu Evropské unie kvůli zastavení tranzitu ropy z Ruska, ze kterého Bratislava viní Ukrajinu. Po premiérovi Robertu Ficovi (Smer-SD) se ozval i jeho stranický kolega a ministr zahraničí Juraj Blanár. Problém se týká také sousedního Maďarska. 

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Markéta Vondroušová

Česko bude mít o jednoho olympionika v Paříži méně. Vondroušová se her nezúčastní kvůli zranění

Do Paříže chtěla jet s ambicí minimálně vyrovnat či dokonce vylepšit stříbrnou medaili z posledních her v Tokiu. Nakonec ale pro tenistku Markétu Vondroušovou, loňskou wimbledonskou vítězku a vítězku Roland Garros z roku 2019, pokračuje ne zrovna vydařená letošní sezóna. Po nedávném vyřazení z Wimbledonu hned v 1. kole totiž krátce před plánovaným odletem do francouzské metropole uvedla, že se her nezúčastní kvůli zranění ruky.

před 4 hodinami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 12 hodinami

Bidenovi záleží na Američanech, shodnou se zahraniční lídři. Jeho rozhodnutí odstoupit oceňují

Zahraniční lídři ocenili šéfa Bílého domu Joe Bidena jako člověka, kterému záleží na americkém lidu. Stalo se tak poté, co v neděli odstoupil z kandidatury u listopadových prezidentských voleb v USA. 

Zdroj: Jakub Jurek

Další zprávy