Rusové neradi Sorose, stojí prý za převraty v mnoha zemích světa

Moskva - Ruská média si zřejmě zasedla na světového finančníka a multimiliardáře George Sorose. Informují totiž o tom, že Soros prý čelí obviněním z rozvratů politických režimů v zemích po celém světě. Rossijskaja Gazeta dokládá obvinění útržky z různých světových médií.

Americký obchodník a multimiliarář George Soros je podle deníku Rossijskaja Gazeta sponzorem mnoha revolucí po celém světě hrál hlavní roli v kolapsu měnových systémů v několika zemích. Nejznámějším případem je prý devalvace britské libry z roku 1992, což prý Sorosovi pomohlo k nabytí nejméně jedné miliardy dolarů.

Deník připomíná označení Sorose za "finančního teroristu" z čínského vojenského dokumentu z roku 1999.Ten pojednává o jakési finanční válce, která bude ekvivalentem k té vojenské. "Hlavní postavou této části historie nebude státník a vojenský stratég, s největší pravděpodobností to bude George Soros," cituje deník server theepochtimes.com s tím, že Soros naplňuje znaky terorismu, jako je nadnárodní působení a hraní hry zcela bez pravidel.

Ruský deník připomíná, že Soros pochází z rodiny maďarských přistěhovalců. Vyrostl prý do role rusofoba, který prosazuje svržení režimů, které chtějí udržovat přátelské styky s Moskvou. Podle mnohých prý Soros disponuje "ďábelským instinktem a intuicí", které vkládá do svých humanitárních fondů a nevládních organizací. Soros tak prý pomohl financovat revoluci v Srbsku z ledna roku 2001. Deník cituje americké periodikum Los Angeles Times když říká, že Soros hrál "klíčovou roli v dramatickém svržení prezidenta Slobodana Miloševiče prostřednictvím sítí fondů". 

V listopadu 2003 zas noviny Globe and Mail uvedly, že svržení gruzínského prezidenta Eduarda Ševardnadze „nese stopy Sorose.“ Článek citoval šéfredaktor jednoho z předních novin gruzínské Zaza Gachechiladze, který řekl, že „George Soros je podle místních zdrojů typ člověka, který plánoval svržení Shevardnadze.“ Podle deníku Daily Caller byl Soros také klíčovým hráčem ve finančním plánu destabilizace na Ukrajině a jeho následného konfliktu s Ruskem.

Podle jiných zpráv zase fond „Open Society Soros“ hrál významnou roli v takzvaném procesu Arabského jara, který destabilizoval několik arabských zemí. Open Society prý „financovala“ hlavní hlas opozice v Tunisku.

Soros je zároveň velkým odpůrcem současného amerického prezidenta Donalda Trumpa. Přispěl také jeho protikandidátce v prezidentské volbě Hillary Clintonové částkou 25 milionů dolarů. Televizní kanál Fox News informoval v březnu roku 2016, že Soros a další dárci zahájili kampaň ve výši 15 milionů dolarů za to, aby hispánští voliči a přistěhovalci podpořili ve volbě Clintonovou a nikoliv Trumpa.  

Podle ruského deníku "dnešní posedlost Sorosem na amerických finančních trzích" připomíná předvečer kolapsu libry ve Velké Británii o čtvrt století dříve. Má to spočívat v tom, že prostřednictvím článků ve spřátelených médií nebo prostřednictvím propagace myšlenky nevládních organizací se Američanům vnucuje názor, že na burze v New Yorku vzniká bublina, která nemůže být důvěryhodná. 

To však nemá představovat překážku pro Sorose, protože v roce 2016 došlo ke zvýšení jeho jmění o 100 miliard dolarů. "Mezitím osobní dluhy Američanů dosáhly nejvyšší úrovně v historii, a jejich reálný příjem zůstal na stejné úrovni po dobu tří let," píše Rossijskaja Gazeta.

Související

Chemické zbraně

Proč Kyjev zabil Kirillova? Používání chemických zbraní na Ukrajině není výjimkou

Obvinění z použití chemických zbraní během války na Ukrajině vzbuzují vážné obavy a znovu otevírají diskusi o respektování mezinárodního práva v konfliktech. Poslední události, včetně údajného atentátu na generála Igora , velitele ruských sil radiační, chemické a biologické ochrany, přitahují pozornost ke kontroverzní otázce využívání zakázaných látek na bojištích.

Více souvisejících

Rusko George Soros miliardáři

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

V Praze proběhla pieta za oběti loňské střelby na FF UK. (21.12.2024) Prohlédněte si galerii

Rok od tragédie, která změnila život mnoha lidem. Česko si připomíná nejhorší masovou střelbu v historii

Rok uplynul v sobotu od nejtragičtějšího útoku střelce v historii České republiky na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na den přesně před dvanácti měsíci, tedy 22. prosince 2023, předstoupili policisté před veřejnost a potvrdili, že střelba si vyžádala čtrnáct obětí, přičemž pachatel, který byl v okruhu podezřelých z dvojnásobné vraždy v Klánovickém lese, spáchal sebevraždu. 

Aktualizováno před 9 hodinami

V Praze proběhla pieta za oběti loňské střelby na FF UK. (21.12.2024) Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Česko si připomnělo oběti tragédie na FF UK. Naší společností otřásla, říká Fiala

Česko si v sobotu připomíná loňskou tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, ke které došlo na den přesně před rokem. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) otřásl útok celou českou společností. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) konstatoval, že v posledních měsících se udělala řada opatření, aby už k podobnému činu nedošlo.  

včera

včera

Česká republika

Česká hymna poprvé zazněla před 190 lety. V Tylově Fidlovačce

Krátce před Vánoci, dne 21. prosince 1834, byla veřejnosti poprvé představena divadelní hra Fidlovačka z pera Josefa Kajetána Tyla. Právě zde před rovnými 190 lety poprvé zazněla i píseň Kde domov můj, která se ihned stala velice oblíbenou a později dokonce státní hymnou.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Volby, ilustrační fotografie.

Volby by jasně vyhrálo hnutí ANO. Poslance by měli komunisté či Motoristé

Sněmovní volby by v listopadu vyhrálo nejsilnější opoziční hnutí ANO, přičemž mandáty by získalo dalších šest politických stran či hnutí, vyplývá z nejnovějšího volebního modelu agentury Median. Pod pětiprocentní hranicí by samostatně skončily vládní strany TOP 09 a KDU-ČSL, které však mají v příštím roce kandidovat s ODS pod hlavičkou koalice Spolu.

včera

včera

včera

Aktualizováno 20. prosince 2024 22:35

Do davu lidí na trzích v Magdeburgu najelo auto

Mimořádná zpráva Teroristický útok v Magdeburgu: Do davu lidí najelo auto, 2 mrtví a až 80 zraněných. Incident zachytila kamera

V německém Magdeburgu, hlavním městě spolkové země Sasko-Anhaltsko, došlo k tragické události, když auto najelo do davu lidí na vánočním trhu. Podle serveru CNN si incident vyžádal minimálně 2 oběti (původní informace hovořily o 11) a desítky dalších osob utrpěly zranění. Server Bild s odvoláním na úřady uvedl, že šlo o záměrný teroristický útok.

20. prosince 2024 22:32

20. prosince 2024 21:43

20. prosince 2024 20:03

Deset zemí EU včetně Česka předložilo návrh nových sankcí proti Rusku

Deset členských zemí Evropské unie, mezi nimiž nechybí Česká republika a Polsko, předložilo návrh nového sankčního balíčku proti Rusku.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy