Berlín - Německá vládní koalice má v plánu zakázat sex se zvířaty. Mělo by se tak stát na jednání parlamentu 14. prosince. Komise pro zemědělství tak brojí nejen proti týrání zvířat, ale i proti jakýmkoli zvířatům nepřirozeným aktivitám. Těm, kteří by zákon porušili, hrozí tučná pokuta.
Zoofilie je v Německu povolena od roku 1969. Nezákonné je ale takové zacházení, kdy je zvířeti způsobeno obzvláště závažné zranění.
Podle BBC ochránci zvířat v Německu nyní požadují změnu takového zákona. Hans-Michael Goldmann, předseda parlamentní komise, která se návrhem zabývá, tvrdí, že s jednoznačným zákazem bude snazší ukládat pokuty, a zlepšit tak ochranu zvířat. Pokuta do výše 25.000 eur má být uložena tomu, kdo zvíře donutí provádět akt, jenž je pro živočišný druh nepřirozený.
Naproti tomu předseda zoofilního spolku „Zeta" prohlašuje, že proti návrhu bude bojovat: „My vidíme zvířata jako partnery a ne jako objekt pro potěšení. Nenutíme je k ničemu. Je daleko snazší porozumět zvířeti než ženě."
Zoofilie je přípustná například v Belgii, Dánsku a Švédsku. Zakázaná je naopak v Nizozemí, Francii a Švýcarsku.
V Anglii byl v roce 2003 trest za zoofilii snížen z doživotí na dva roky vězení.
V Česku není zoofilie jako taková trestná, ale podle nového zákoníku ji lze klasifikovat jako týrání zvířat s trestem odnětí svobody až na dva roky.
Související
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
Do davu lidí v německém Lipsku vjelo auto. Na místě byli mrtví a zranění
Aktuálně se děje
před 13 minutami
Živě Rusko slaví konec WW2 skromnou vojenskou přehlídkou
před 1 hodinou
Na vině je počasí. Hantavirus se kvůli klimatickým změnám šíří rychleji než v minulosti
před 2 hodinami
Počasí: Teploty se o víkendu vrátí na téměř letní úroveň
včera
Trump vyhlásil třídenní příměří mezi Ruskem a Ukrajinou
včera
Provoz na letišti v Praze narušil dron. Policie majitele zadržela
včera
Historický krok: Pentagon zveřejnil první sérii utajovaných dokumentů o UFO
včera
Rubio: Írán by se měl ještě dnes vyjádřit k mírovému návrhu USA
včera
Klid před bouří. Válka v Íránu zatím cenami v obchodech nezahýbala, experti řekli, kdy se to změní
včera
Místo omluvy naštvání. Nejsem jeho podřízený, komentuje Babiš pozdní příchod za Pavlem
včera
Je třeba se obávat hantaviru? Ročně se jím nakazí 100 tisíc lidí, současný kmen je ale extrémně vzácný
včera
OBRAZEM: Česko si připomíná konec války. Pavel varoval na Vítkově před rezignací
včera
Lékař se těšil na vysněnou dovolenou. Teď na MV Hondius léčí nakažené hantavirem
včera
Babiš dorazil na schůzku s Pavlem pozdě. Prezident na summit NATO pojede v každém případě
včera
USA a Írán se střetly v Hormuzském průlivu, Příměří podle Trumpa stále platí
včera
Počasí do konce týdne. Meteorologové odtajnili předpověď na prodloužený víkend
7. května 2026 22:01
Metro čeká výluka o prodlouženém víkendu. Nahradí ho autobusy i tramvaje
7. května 2026 21:22
Zlomový moment po vítězství nad nemocí. Princezna Kate se chystá do Itálie
7. května 2026 20:41
Čeští hokejisté přišli o trénink před Švédskými hokejovými hrami. Kvůli díře v ledu
7. května 2026 20:18
Obchody se musí řídit zákonem. V pátek do center a supermarketů nechoďte
7. května 2026 19:37
Trump lituje úmrtí zakladatele CNN Turnera. Byl to přítel, svěřil se prezident
Americký prezident Donald Trump nenechal bez reakce středeční smutnou zprávu o úmrtí mediálního magnáta Teda Turnera. Zakladatele CNN označil za přítele a velikána televizní historie. Příležitosti zároveň využil, aby si do zmíněné zpravodajské televize rýpl.
Zdroj: Lucie Podzimková