Berlín – Atmosféru letošních vánočních trhů v Berlíně kazí neznámý muž. Nabídl nápoj ženě, která po jeho vypití vážně onemocněla.
Podle britského The Telegraph jedna žena vypila na trzích svařené víno. Krátce nato začala zvracet a musela ulehnout s bolestí hlavy.
Celý případ je velice podobný tomu, který se stal na berlínských vánočních trzích loni. K obětem přistoupil muž převlečený za Santa Clause, který jásal, že se právě stal otcem a chtěl po lidech, aby si s ním připili. Následně jim vnutil pití, které chutnalo po přezrálých datlích či extázi.
Otrávení lidé vykazovali různé symptomy – od ztráty paměti, přes zvracení, bolesti hlavy až po plivání krve.
I přes veškerou snahu policie se však „zlého Santu traviče" nepodařilo chytit. Podle popisu svědků se jednalo o muže mezi 40 -45 lety s blond vlasy.
Policie vyzvala návštěvníky trhů k opatrnosti. V žádném případě by neměli přijímat cokoli k pití od neznámých lidí.
Související
Proč se plán Francie a Německa na stavbu stíhačky budoucnosti rozpadá? Problém je v požadavcích i velení
Jaderné zbraně rezonují Evropou. Polsko zvažuje vlastní, Německo o nich jedná s Francií
Aktuálně se děje
před 12 minutami
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
před 1 hodinou
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
před 2 hodinami
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
včera
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
včera
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
včera
Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů
včera
Ministerstvo varovalo Čechy v Izraeli. Bezpečnostní situace se může zhoršit
včera
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
včera
Fico se pře s Ukrajinci ohledně ropovodu Družba. Navrhuje inspekční cestu
včera
Zelenskyj vidí okno příležitosti pro dosažení míru. Čas je do voleb v USA
včera
Střelba v Krnově. Policisté našli mrtvého a dvě zbraně
včera
Chcete se dostat z Izraele? Musíte dnes, vyzval americký velvysanec podřízené
včera
Česko eviduje zemětřesení na Příbramsku. Ke škodám nedošlo
včera
Nejasný pokrok v jednáních mezi USA a Íránem. Rozhovory mají pokračovat
včera
Do Česka míří saharský prach. Na zem se nedostane, může ale ovlivnit teploty
včera
Clintonová prý Epsteina nikdy nepotkala. Vyzvala k výslechu Trumpa
včera
Okamura se po devíti letech může objevit v Otázkách Václava Moravce
Předseda poslanecké Sněmovny Tomio Okamura (SPD) by se v březnu mohl po devíti letech objevit v politickém diskuzním pořadu Otázky Václava Moravce na obrazovkách České televize. Podle dostupných informací obdržel pozvánku do druhého březnového vydání relace.
Zdroj: Jan Hrabě