Nové dohody o kontrole zbraní váznou. Rusko bude dál rozvíjet jaderné síly, oznámil Putin

Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že Rusko bude pokračovat v rozvoji svých jaderných sil, dokud se nezačne pracovat na nových dohodách o kontrole zbrojení, k čemuž je Moskva připravená. Šéf Kremlu to podle agentury TASS řekl na dnešním rozšířeném zasedání armádních špiček v ruské metropoli.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Vladimir Putin dohlíží na vojenské manévry.
doporučujeme

"Jsme připraveni pracovat na nových dohodách o kontrole zbrojení, ale do té doby, než bude tento proces zahájen, budeme pokračovat v posilování vlastních jaderných sil," uvedl Vladimir Putin.

Jedná se podle něj hlavně o přezbrojení raketových vojsk strategického určení moderními komplexy Avangard a Jars a o vybavení námořních sil novými raketonosnými ponorkami třídy Borej.

Ruský prezident v této souvislosti poukázal na probíhající rozsáhlou modernizaci ruských ozbrojených sil. Vyzdvihl přitom zejména to, že armáda už má k dispozici hypersonické rakety Kinžal, které dosahují až desetinásobné rychlosti zvuku, a ještě výkonnější rakety Avangard už mají k raketovým útvarům namířeno. Žádná jiná země zatím takovéto zbraně ještě nemá.

Avangardy mají podle Putina mezikontinentální dosah a mohou v atmosféře létat dvacetkrát vyšší rychlostí, než je rychlost zvuku. Kromě toho jsou schopné za letu k cíli měnit jak směr, tak výšku, a proto dokážou podle něj proniknout jakoukoli současnou i perspektivní protiraketovou obranou.

Loading...
Vstupte do diskuze (24)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii přibylo 621 obětí koronaviru, Boris Johnson je v nemocnici

06.04.2020 04:01 V Británii za poslední den přibylo 621 lidí, kteří podlehli nákaze koronavirem. O den dříve země…

Koronavirus na Islandu mutuje. Země vymyslela strategii, která může…

05.04.2020 23:22 Aktualizováno Kvůli pandemii nového koronavirus téměř všechny země zavedly nějaká opatření. Výjimkou není ani…

Lesní požár zvýšil úroveň radiace v oblasti Černobylu

05.04.2020 19:17 Lesní požár, který zachvátil uzavřenou oblast kolem bývalé jaderné elektrárny Černobyl na severu…

V Nizozemí zemřelo na koronavirus dalších 115 lidí, Británie má téměř 5000…

05.04.2020 18:44 Aktualizováno Počet obětí nákazy koronavirem vzrostl v Nizozemsku za poslední den o 115 na celkových 1766. S…

Související:

Právě se děje

Další zprávy