Ruské město vyšetřuje hromadnou otravu obyvatel, v nemocnici skončily hlavně děti

Úřady v ruském Dagestánu vyšetřují hromadnou otravu desítek lidí. Ve městě Bujnaksk skončilo v posledních dnech v nemocnici s příznaky otravy jídlem 71 lidí. Z nich je 61 dětí, uvedla dnes agentura TASS.

Vyšetřovací výbor Ruské federace, jenž se případem zabývá, předběžně označil za příčinu kontaminovanou pitnou vodu z vodovodu. Čím by mohla být znečištěna, zatím není jasné.

Úřady obyvatelům více než šedesátitisícového města až do vyjasnění příčin otravy nedoporučují pít nepřevařenou vodu z vodovodní sítě.

Nemocnice hospitalizovaly první pacienty s příznaky otravy jídlem 9. ledna a postupně jich přibývá. Zpravodajský server RBK ve středu napsal, že lékaři jejich stav označují za středně těžký. Nejmladšímu nemocnému je rok.

Starosta města Islamudin Nurgudajev už dříve uvedl, že kromě vody by za hromadnou otravou dětí mohly být "prošlé potraviny z dárkových balíků".

Než se zjistí příčina otravy, zůstanou zavřené mateřské školky ve městě a všechny ostatní vzdělávací instituce v Bujnaksku budou podle ministerstva školství dostávat balenou vodu.

Související

Více souvisejících

Rusko otrava Voda

Aktuálně se děje

před 45 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Donald Trump vystoupil během volební noci. (6.11.2024)

Izrael začal radit Trumpovi, co má dělat

Izraelský zvláštní vyslanec pro změnu klimatu a udržitelnost Gideon Behar doporučil Donaldu Trumpovi neodstupovat od Pařížské dohody, kterou Spojené státy podepsaly v roce 2015. Uvedl to server Politico.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Peter Pellegrini

O počasí nám nejde, ale využijeme ho. Politico zmapovalo, jak Slovensko či Maďarsko zneužily COP29

Někteří pravicoví lídři v Evropě, jako je italská premiérka Giorgia Meloni, se zasazují o nový přístup k řešení klimatických změn s důrazem na národní zájmy a bezpečnost. V úvodních dnech letošního klimatického summitu COP29 někteří evropští nacionalisté a autoritářští vůdci překvapivě podpořili určité klimatické kroky, a to navzdory tomu, že například bývalý americký prezident Donald Trump plánuje odstoupení USA od Pařížské dohody.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Dominik Feri

Dominika Feriho převezli zpět do vězení. Ke zranění mělo dojít jinak

Exposlanec Dominik Feri, který si odpykává tříletý trest odnětí svobody za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, je zpátky v teplické nemocnici. V uplynulých dnech ji vyměnil za prostředí vězeňské nemocnice v Praze na Pankráci, protože panovaly obavy z možné nákazy virem HIV. 

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Donald Trump po volbách promluvil ve West Palm Beach na Floridě (6. listopadu 2024).

Přežijí jen ti nejbohatší? Před změnami počasí zavírají oči, na případné katastrofy se chystají po svém

Vítězství Donalda Trumpa představuje triumf politiky „bunkru na konci světa“, což je špatnou zprávou pro globální životní prostředí. Tento přístup vychází z myšlenky, že v době klimatických katastrof, vymírání přírody a narůstající nerovnosti je pro bohaté nejlepší šancí na přežití vybudování osobního útočiště, kde se mohou chránit před zoufalými masami. Jedná se o přežití těch nejbohatších, varuje server The Guardian.

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Krůček od apokalypsy? Studená válka by nově zahrnovala tři strany, a byla by pořádně horká

S aktuálními hrozbami ze strany ruského prezidenta Vladimira Putina na Ukrajině, zrychleným programem zbrojení v Číně a americkou touhou po nadřazenosti, vyvstává podle serveru The Guardian základní otázka: Co by donutilo světové vůdce ustoupit od hrozící světové války?

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy