Nezletilí teenageři plánovali teror o Vánocích, plány jim zhatila policie

Německá policie zadržela dva teenagery, kteří jsou podezřelí z plánování teroristického útoku na vánoční trhy v Leverkusenu. Patnáctiletý hoch ze Severního Porýní-Vestfálska a o rok starší chlapec z Braniborska byli zadrženi ve středu, prokuratura o případu informovala ve čtvrtek. 

Úřady podle DW uvedly, že patnáctiletý hoch zveřejnil ve skupinovém chatu plán útoku na vánoční trhy. Zmínil se také o tom, že má připravený benzin pro "palivem vyvolanou explozi dodávky", jak chystaný čin popsali žalobci. 

Mladíci podle nich plánovali po útoku utéct z Německa a připojit se k islamistům v Afghánistánu. Vyšetřovatelé aktuálně prověřují důkazy zajištěné během domovní prohlídky, benzin každopádně nenašli. 

Během čtvrtka informovaly veřejnoprávní stanice NDR a WDR, že se policistům podařilo zhatit další podobný plán teroristického útoku. Dvacetiletý podezřelý v tomto případu byl zadržen již 21. listopadu.

Zprávy přicházejí v době, kdy německá zpravodajská služba upozornila, že situace v zemi eskaluje po říjnovém útoku teroristického hnutí Hamás na Izrael. Podle rozvědky panuje zvýšené riziko radikalizace osamělých útočníků a útoků na tzv. měkké cíle. 

Související

Více souvisejících

Policie Německo Německo

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy