Praha - Policie dnes zasahovala na několika místech České republiky při akci proti extremismu. V Brně-Králově Poli našla extrémně nebezpečný předmět. ČTK to potvrdil mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták. Podle informací ČTK policisté v jednom bytě panelového domu objevili nástražný výbušný systém. Z domu policie evakuovala čtyři lidi. Domů se mohli vrátit po 16:00, tedy po pěti hodinách.
"Od rána provádíme úkony trestního řízení na několika místech České republiky, a to kvůli podezření na trestnou činnost související s extremismem," uvedl Hanták.
Předmět nalezený v Brně podle něj policejní technici vyhodnotili jako rizikový, a proto policie přijala bezpečnostní opatření. Jejich charakter nechtěl specifikovat s tím, že podávání informací si vyhradilo dozorující Městské státní zastupitelství v Praze.
Okolí místa nálezu poblíž Herčíkovy a Srbské ulice v Králově Poli policie uzavřela. "Mohu pouze potvrdit, že jsme z bytů v jednom vchodu bytového domu evakuovali čtyři lidi," řekla ČTK mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová. Mluvčí jihomoravských hasičů a zdravotníků odmítli zásah jakkoli komentovat.
Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) zveřejnil v poledne na svém facebookovém profilu, že jej vedení Integrovaného záchranného systému informovalo o tom, že policie dnes v Brně našla nástražný výbušný systém. Doplnil, že na místě jsou jihomoravští policisté, hasiči i zdravotníci.
Ulice v okolí střežily policejní hlídky. Zásah pyrotechniků trval několik hodin. Policisté nezveřejnili, co v bytě našli a nakolik nebezpečný tento předmět je. Obyvatelé domu museli být po dobu evakuace u rodiny a známých.
Mluvčí pražských žalobců Štěpánka Zenklová ČTK řekla, že zatím k případu nemůže poskytnout informace, protože je vyšetřování teprve na začátku. Podrobnosti bude moct poskytnout až v příštích dnech. Server Novinky.cz uvedl, že bylo zadrženo zhruba deset lidí.
Související
Policie objasnila pomníček. V případu vraždy z roku 2010 pomohly vzorky DNA
Policie vyšetřuje násilný čin na Valašsku. Zadržela podezřelého
Aktuálně se děje
včera
Zalužnyj: Schopnosti Ukrajiny překonávají NATO. Do aliance zřejmě nikdy nevstoupíme
včera
Proč Írán nechce dohodu s USA? Doufá, že Trump v USA na podzim prohraje
včera
V Tanvaldu došlo k útoku nožem. Tři lidé jsou zranění
včera
Soud nařídil zastavit stavbu Trumpova tanečního sálu
včera
Jak Ukrajinci přichází o bydlení? Pokud odejdou z okupovaných oblastí, Rusové jim dům zabaví
včera
Na Blízkém východě vzniká druhé NATO. Saudská Arábie, Turecko a Pákistán uzavřely významnou dohodu
včera
Bratislavským Slovnaftem otřásl výbuch, rafinérii zachvátil požár
včera
Trump se opět pokouší omezit novorozencům práva na občanství
včera
Trump podepsal zavedení nových cel
včera
WSJ: Putin může podle amerických tajných služeb zaútočit na NATO už za několik měsíců
včera
Kyjev provedl útok na logistické centrum Wildberries vzdálené 2000 km od ukrajinských hranic
včera
Thajskem otřásl krvavý incident. Student zabil nejméně šest lidí
včera
Stávající pomoc Kyjevu nestačí. Ukrajina čelí stále intenzivnějším ruským úderům
včera
Bude až 34 stupňů. Meteorologové očekávají návrat tropického počasí
6. srpna 2026 22:01
České oscarové hlasování je v plném proudu. Šanci má pět filmů
6. srpna 2026 20:10
Důchodci a valorizační oznámení. Úřad připomněl svůj aktuální postup
6. srpna 2026 18:56
Knížáka posmrtně rehabilitovali. Za minulého režimu strávil měsíce ve vazbě
6. srpna 2026 18:03
V Česku dochází lék na rakovinu prsu. Ministerstvo přišlo s neotřelým řešením
6. srpna 2026 17:18
V NATO nikdy nebudeme, míní bývalý šéf ukrajinské armády Zalužnyj
6. srpna 2026 16:14