U policie slouží o čtvrtinu víc lidí než před 25 lety

Praha - U policie v letošním roce slouží zhruba 40.000 lidí. Je to o čtvrtinu víc než před 25 lety, kdy tuzemský policejní sbor vznikl.

Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytlo policejní prezidium. V příštích čtyřech letech by se měl počet policistů zvýšit o dalších 4000, policie tím chce reagovat na nárůst extremismu, terorismu nebo kybernetické kriminality.

V roce 1991, kdy začal platit zákon o policii a začala se psát novodobá historie sboru, oblékalo uniformy téměř 31.000 policistů. Nejvíc policistů ve sboru bylo v roce 2005, a to přes 47.000. Pak ovšem začal počet policistů v Česku klesat na necelých 39.000 na začátku roku 2014.

Policie chce, aby měl sbor v roce 2020 více než 44.000 uniformovaných policistů. Rozvojové koncepce například slibují, že to umožní například fungování policejních oddělení v nepřetržitém režimu. Nyní kvůli nedostatku lidí některé služebny nonstop provoz nemají.

Přijetí nových policistů umožní také vznik zvláštní samostatné jednotky na ochranu jaderných elektráren, rychlejší dojezd zásahových jednotek na místo činu nebo nepřetržitý dohled nad situaci na silnicích.

Související

Více souvisejících

Policie ČR

Aktuálně se děje

před 20 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Ilustrační fotografie.

EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům

Ukrajinským mužům, kteří nesplnili vojenskou povinnost, nastávají krušné časy. Pokud dorazí do některého z členských států EU, už nebudou mít nárok na udělení dočasné ochrany. Bylo totiž zveřejněno nové rozhodnutí Rady EU, které upravuje podmínky pro udělování dočasné ochrany a zároveň ji prodlužuje. Informovalo o tom ministerstvo vnitra.

před 7 hodinami

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru

Správa železnic podepsala smlouvu na rekonstrukci úseku mezi Kolínem a Kutnou Horou. Provedou ji společnosti STRABAG Rail, Elektrizace železnic Praha, EUROVIA CZ, EUROVIA Železniční stavby a GJW Praha, které podaly nejvýhodnější nabídku ve výši 1,656 miliardy korun. To je o více než pětinu nižší cena, než byl cenový strop. Vlaky mezi dvěma významnými centry středních Čech výrazně zrychlí, díky nové propojce se už nebudou blokovat se spoji na koridoru. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. 

včera

Ilustrační fotografie.

Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby

Občanská demokratická strana dnes, do řádného termínu registračních úřadů, podala všechny nominace do podzimních senátních voleb. ODS navrhuje 14 kandidátek a kandidátů, nad rámec toho v zájmu udržení silné pozice ve třech obvodech kandidují osobnosti v koalici s jiným navrhovatelem a v dalších sedmi volebních obvodech mají kandidáti podporu občanských demokratů.

včera

Letní počasí

Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni

Pondělní historické maximum pro Moravu a Slezsko vydrželo jen den. V úterý bylo ve Strážnici ještě o stupeň tepleji, hodnota dosáhla 40,9 °C. V Plzni dokonce úterní maximální teplota vystoupala nad 41 stupňů. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruský voják vraždil na Krymu. Zemřeli nejméně čtyři lidé

Čtyři lidé zemřeli při útoku střelce na Ruskem anektovaném poloostrově Krym. Další osoby utrpěly zranění. Podle dostupných informací útočil voják, který střílel i po svých kolezích. Informovala o tom britská stanice BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy