Praha - Šestnáctičlenný tým pražské policie na silných motorkách zahájil v pátek letošní motocyklistickou sezónu. Tým se specializuje na kontroly řidičů silných aut i na motorkáře, sdělil Mediafaxu Miroslav Boušek z pražské dopravní policie.
Do boje se silničními piráty pražská policie nasadila celkem 16 motorek, nejsilnější z nich mají obsah 1300 kubických centimetrů a dosahují rychlosti přes dvě stě kilometrů v hodině.
Stroje jsou vybaveny záznamovým zařízením, které snímá prostor před motorkou a je schopen měřit rychlost vozidel před ním. Policisté se díky němu mohou zaměřit i na vyhledávání kradených automobilů.
Silné policejní motorky mohou konkurovat i neukázněným motorkářům, kteří s nástupem jarního počasí hojně vyrazí provětrat své stroje. Na českých silnicích loni zahynulo 96 motorkářů, dalších 62 mrtvých si vyžádaly nehody, jejichž viníkem byl právě řidič motocyklu.
Akci zaměřenou na bezpečnost silničního provozu připravuje na duben i městská policie v Praze. "Chystáme se působit spíše preventivně, začneme už o tomto víkendu," potvrdil Mediafaxu náměstek ředitele Ludvík Kléma s tím, že hlídky se budou soustředit na hlavní komunikace jako je magistrála nebo Jižní spojka.
Aktualizováno 30. června 2026 12:16
Pavel jmenoval Hlaváče novým náčelníkem generálního štábu. Řehka zvažuje kandidaturu do Senátu
Související
Krásný příběh z Brna. Školačky vrátily peněženku, chválí je strážníci
Rusové chtěli v Evropě útočit bombami skrytými v poštovních balících
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Dluhopisy Republiky jsou žádané. Lidem zbývají poslední hodiny na úhradu
před 1 hodinou
Fiasko budou vykládat jako úspěch. Fico udeřil proti opozici
před 2 hodinami
Číňané provedli raketový test. Teď čelí kritice ostatních zemí
před 3 hodinami
Počasí projde v novém týdnu vývojem. Nejtepleji bude o víkendu
před 3 hodinami
Pravda o velké výluce metra. Praha vysvětlila, co se opravuje
před 4 hodinami
Babiš se těší na Trumpa. Na summitu NATO očekává kartáč kvůli závazkům
před 5 hodinami
Rusové podnikli další velký útok na Kyjev. Ukrajina hlásí oběti
před 6 hodinami
Počasí o víkendu: Do Česka se opět vrátí tropy
včera
Magyar zahájil boj o odvolání maďarského prezidenta Sulyoka
včera
Česká vláda se hlasitě vymezuje vůči Tchaj-wanu, na pozadí ale obchod čile pokračuje, píše prestižní asijský server
včera
Válku s USA ustál, režim nepadnul. Přesto Írán prochází zásadní vnitřní proměnou
včera
„Vražda Trumpa je naší povinností.“ Na pohřbu Chameneího zazněly výzvy k likvidaci prezidenta USA
včera
Tichý zabiják: Vědci popsali, jak ultrazpracované potraviny ničí tělo a radí, jak se jim vyhnout
včera
Na USA už se spoléhat nedá. Jak se Evropa připravuje na ruskou invazi?
včera
Írán pohřbívá zesnulého Alího Chameneího. Modžtaba na obřadech chybí
včera
Po střelbě v New Yorku osm zraněných. Mezi nimi čtyři malé děti
včera
Trump kvůli válce na Ukrajině telefonoval s Putinem i Zelenským
včera
Extrémní počasí rozjelo v Evropě válku o klimatizace
včera
Příští rok téměř 25 tisíc, o rok později až 27 tisíc. Jak v Česku poroste minimální mzda?
včera
Nastává zlatý věk Ameriky, prohlásil Trump při 250. výročí od vyhlášení nezávislosti
Spojené státy americké oslavily své 250. výročí od vyhlášení nezávislosti. Americký prezident Donald Trump při této příležitosti vystoupil ve Washingtonu s pozdním nočním projevem, který svým stylem připomínal předvolební kampaň. Před diváky prohlásil, že země teprve začíná a slíbil ji posunout na novou úroveň. Vyzdvihl dosavadní úspěchy státu a zmínil neomezený potenciál USA, přičemž hovořil o příchodu nového zlatého věku Ameriky.
Zdroj: Libor Novák