Česko zavřelo nejpostiženější okresy. Trutnov je zatím bez větších komplikací

Dodržování uzávěry v okrese Trutnov zatím bez vážnějších problémů. Ráno policie obsadila všech 36 kontrolních stanovišť na vstupech na Trutnovsko, kontroly dělá namátkově, a to i uvnitř okresu. Na sedmi stanovištích, tzv. check-pointech, na nejfrekventovanějších silnicích vedoucích do okresu Trutnov, mají policisté v mobilních buňkách i zázemí spojené s administrativou a technickou podporou. ČTK to dnes dopoledne řekla mluvčí krajské policie Magdaléna Vlčková.

Policie ČR
doporučujeme

Od dnešní půlnoci platí v okrese Trutnov kvůli šíření covidu-19 omezení pohybu, policie dohlíží na dodržování uzávěry. Lidé, kteří tam bydlí, nemohou až na výjimky region opustit, ostatní do něj nesmí přijet. Omezení pohybu platí ode dneška také v okresech Cheb a Sokolov v Karlovarském kraji. Jde o okresy, kde se nákaza šíří nejrychleji.

"Zkontrolovaných vozidel jsou už stovky. Namátkové kontroly probíhají na všech 36 stanovištích, která jsou na vhodných místech na hranici okresu na různých typech komunikací. Policisté s řidiči komunikují, zjišťují jestli splňují výjimky, důvody cesty a podobně," řekla dnes ČTK Vlčková.

Lidé musejí doložit, že do okresu a z okresu Trutnov necestují v rozporu s nařízením, případně musí prokázat účel cesty pro splnění výjimek. Tři stanoviště jsou také na přeshraničních silničních propojeních, tedy v Královci, Pomezních Boudách a u Žacléře. "Většinu lidi kontroly nepřekvapují, jsou s tím srozuměny," řekla ČTK Vlčková.

Policisté například na kontrolním stanovišti u obce Kuks na silnici I/37 na hranici trutnovského okresu od půlnoci do 07:00 zkontrolovali desítky aut. "Jedeme v režimu namátkovosti. Z kontrolního stanoviště na Kuksu bylo zkontrolováno 20 osobních vozidel a zhruba 45 kamionů, bylo to bez vážnějších komplikací. Provoz v noci nebyl velký," řekla dnes ráno ČTK Vlčková.

Na Trutnovsku bude dohlížet na dodržování opatření v průběhu 24 hodin 280 policistů. "Budou sloužit ve dvanáctihodinových službách. Abychom zabezpečili kontrolní činnosti na všech stanovištích a zároveň zajistili akceschopnost a bezpečnost v kraji, posílí náš kraj dočasně 160 policistů z jiných krajů," uvedl pro ČTK ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Petřík.

Boudařka z východních Krkonoš Hana Konkolská považuje opatření za nesmyslné. "Jestli si myslí, že když něco zavřou, tak se to tím vyřeší, je to nesmysl. Covida jsem měla já i celá rodina, koronavirus nepodceňuji. Myslím si, že když jsou lidé k sobě ohleduplní, dodržují pravidla, neriskují, jde to zvládnout," řekla dnes ČTK Konkolská. Podle ní jen zpřísňovat opatření proti koronaviru není řešením, poškozuje to ekonomiku i vztahy ve společnosti. "Chybí koncepce. Je to čím dál tím horší, lidi to jen nutí lhát a na sebe bonzovat," dodala.

Policejní kontroly jsou namátkové. Policie by měla kontrolovat dodržování opatření nejen na hranici okresu, ale i na vlakových a autobusových nádražích nebo v horských střediscích, zda jsou tam lidé oprávněně. Do okresu Trutnov zasahují Krkonoše. Namátkové kontroly budou i v prostředcích veřejné hromadné dopravy. Obyvatelé dotčených okresů také musí ode dneška nosit minimálně chirurgické roušky nebo respirátory FFP2.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dokument k vycestování je součástí dokladů. Musí být vytištěn a fyzicky…

01.03.2021 17:20 Řidiči, kteří budou od středy cestovat z jednoho okresu do druhého, se musejí policejním hlídkám…

Ministerstvo obrany chce poslat do vesmíru experimentální družici

01.03.2021 15:29 Ministerstvo obrany hledá, kdo vyvine experimentální družici pro plánovaný národní satelitní systém…

OBRAZEM: První den lockdownu. Policie na stovkách míst po celé zemi…

01.03.2021 15:25 olicisté začali v noci na dnešek kontrolovat řidiče i cestující z vlaků a autobusů, jestli dodržují…

Policie začala kontrolovat okresy. Pokuty zatím nerozdává

01.03.2021 11:47 Policisté začali v noci na dnešek kontrolovat řidiče i cestující z vlaků a autobusů, jestli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama