Pražané se mohou v on-line anketě dopravního podniku hlavního města (DPP) vyjádřit k budoucí podobě sedaček a k jejich rozmístění ve vlacích metra. Anketní otázky na webu DPP mohou do konce dubna zodpovědět všichni cestující, kteří pražské metro využívají alespoň jednou týdně. ČTK o tom dnes informovala mluvčí DPP Aneta Řehková.
Anketa se skládá 12 otázek. Respondenti mohou uvést svůj názor na umístění jednomístných sedaček ke směru jízdy, ale také například to, jaký typ sedaček by ve vlacích metra preferovali a jak často pražské metro využívají. Výsledky ankety DPP podle své mluvčí oznámí na začátku května.
Sedačky umístěné bokem ke směru jízdy nyní cestující najdou ve 12 soupravách metra na linkách A a B. Praha a DPP toto umístění ve vozech testují asi rok. "Na základě výsledků ankety se představenstvo DPP dále rozhodne, jak bude postupovat s otáčením jednosedaček ve vlacích 81-71M, které jezdí na linkách A a B," uvedla Řehková.
Jednotlivé sedačky bude DPP podle mluvčí případně otáčet při údržbě a technických revizích vlaků typu 81-71M, aby s sebou změny nenesly další náklady. V soupravách M1, které jezdí na lince C, otáčení sedaček není možné vzhledem k jiné dispozici sedaček, způsobu jejich upevnění a kvůli prostoru ve vagonu, dodala Řehková.
DPP je největší městskou firmou a provozuje metro, tramvaje, autobusy a lanovku na Petřín. Podnik zaměstnává téměř 11.000 lidí.
Související
Na D48 padaly po nehodě kusy stěny na auta. Dálnice je uzavřena
Tragédie na Hané. Vlak se střetl s osobním autem, žena nepřežila
Aktuálně se děje
před 31 minutami
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 1 hodinou
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 1 hodinou
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 2 hodinami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 2 hodinami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 3 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 3 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 4 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 5 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 5 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 6 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 7 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 7 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 8 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 9 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
Letadlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bylo podle zpráv sledováno čtyřmi drony vojenského typu těsně před přistáním na dublinském letišti v pondělí. Zdroje deníku The Journal uvedly, že drony vzlétly z místa na severovýchodě irské metropole. Tyto bezpilotní stroje pak letěly směrem k letové trase ukrajinského prezidenta, čímž narušily bezletovou zónu, která byla zavedena irským úřadem pro civilní letectví (IAA) pro dobu jeho návštěvy.
Zdroj: Libor Novák