Praha - Ministerstvo životního prostředí (MŽP) požádalo Evropskou komisi, aby o měsíc posunula termín pro odpověď České republiky, jak bude řešit nedoplněný seznam evropsky chráněných území.
Na dotaz ČTK to dnes řekl ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Vláda minulý týden poněkolikáté své vyjádření k doplnění seznamu odložila. Pokud by se požadované lokality na seznam nedostaly, vnitrozemská vodní doprava by mohla přijít o sedm miliard korun z evropských dotací. Původně mělo Česko poslat vyjádření do dnešního dne.
Do seznamu chráněných území se podle požadavku Bruselu mělo zařadit kaňonovité labské údolí a takzvané Louky u Přelouče. Vláda o tom podle Brabce bude opět jednat na jednom z nejbližších zasedání, tuto středu ale bod na programu nemá.
"Zároveň dnes odejde oficiální informace Evropské komisi o probíhajících jednání na vládě s tím, že otázka zařazení lokalit na národní seznam je stále otevřená," řekl Brabec.
MŽP je přesvědčeno, že existují jen dvě řešení problému. Buď nebudou lokality na seznam zařazeny a Česko bude muset nést případné důsledky, nebo dostane přednost chráněná příroda a seznam se doplní. Ministerstvo doporučuje druhou variantu.
Související
Už ani korunu. Turek naznačil, že Hnutí Duha přijde o peníze od ministerstva
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí , evropská komise , Richard Brabec (ANO)
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Pohřeb Jana Potměšila bude veřejný. Proběhne ve známém pražském kostele
před 1 hodinou
Maďarské volby ještě nejsou uzavřené. Magyarova Tisza získala další křesla
před 2 hodinami
Feriho propuštění se bude řešit znovu u okresního soudu
před 3 hodinami
Policie si převzala dalšího podezřelého v pardubické kauze
před 4 hodinami
Írán to myslel vážně. Hormuzský průliv je opět uzavřený
před 4 hodinami
Chorý zná trest za plivnutí na soupeře. Nezahraje si jen jeden zápas
před 5 hodinami
Bude to historické. Trump se zasnil při představě jednání s čínským prezidentem
před 6 hodinami
Praha otevřela nový most přes řeku. Od víkendu slouží běžnému provozu
před 7 hodinami
Hormuzský průliv můžeme znovu uzavřít, varoval Írán
před 8 hodinami
Počasí: Teploty o víkendu překonají hranici 20 stupňů, překazit je mohou bouřky
včera
Nebudeme riskovat. Do otevřeného Hormuzského průlivu se lodě nehrnou, mají strach
včera
Žádná krize nehrozí. EU popřela tvrzení IEA o nedostatku leteckého paliva
včera
Vance vyjádřil hrdost nad tím, že USA přestaly darovat zbraně Ukrajině
včera
Delegace EU dorazila do Budapešti. Začalo jednání o restartu napjatých vztahů
včera
Írán už Hormuzský průliv nikdy nezavře, Izrael má zákaz bombardovat Libanon, řekl Trump. NATO vzkázal, ať se do toho neplete
včera
Otevření Hormuzského průlivu zahýbalo trhy. Cena ropy prudce klesá
včera
Hormuzský průliv je s okamžitou platností otevřen pro všechny lodě, oznámil Írán
včera
Za kolik o víkendu natankujete? Ministerstvo zveřejnilo ceny paliv
včera
Tejc oznámil, že kvůli bitcoinové kauze podá trestní oznámení
včera
Česko k zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu nabídne svůj radar, oznámil Babiš
Česká republika je připravena aktivně se zapojit do zajištění bezpečnosti v strategicky významném Hormuzském průlivu. Premiér Andrej Babiš v pátek oznámil, že Česko pro tento účel nabídne svůj unikátní pasivní radarový systém. Tato technika by měla být nasazena v momentě, kdy se napjatá situace v regionu alespoň částečně uklidní.
Zdroj: Libor Novák