Bratsilava - Slovenský Protimonopolní úřad (PMÚ) nepovolil fúzi pekáren Penam podnikatele Andreje Babiše s pekárenskou firmou United Bakeries. ČTK o tom dnes informovala mluvčí úřadu Alena Sedláková. Vůči zamítavému rozhodnutí, jehož důvody mluvčí neuvedla, už byl podán rozklad, o kterém rozhodne vedení PMÚ.
Slovenský úřad posuzoval transakci z důvodu, že obě pekárenské firmy podnikají i v zemi pod Tatrami. Majitel Agrofertu Babiš, který vlastní Penam, už dříve tvrdil, že PMÚ při rozhodování použil nesprávnou metodiku. Do výpočtů prý započítal jen dvě pětiny pekárenského trhu na Slovensku, což podle něj způsobilo, že Penamu a United Bakeries vyšel značný podíl na trhu. Mluvčí PMÚ odmítla tato tvrzení komentovat s odůvodněním, že rozhodování o fúzi není právoplatně ukončeno. Majitelé United Bakeries mezitím odstoupili od smlouvy o prodeji největšího pekárenského uskupení na českém a slovenském trhu Agrofertu. Mluvčí United Bakeries Jaroslav Pomp dříve v tomto týdnu uvedl, že transakce nemohla být dokončena kvůli chybějícímu rozhodnutí slovenského antimonopolního úřadu. Sedláková uvedla, že PMÚ rozhodl už 29. června. Dodala, že zveřejnit rozhodnutí úřad ale mohl až poté, co si jej převzali účastníci řízení. Mezitím PMÚ už obdržel rozklad, tedy opravný prostředek vůči zamítavému rozhodnutí o fúzi. Český antimonopolní úřad povolil Babišovu Agrofertu nákup pekáren United Bakeries v dubnu pod podmínkou, že odprodá čtyři pekárny. Původně měla skupina mít 25 pekáren.
Související
Kvůli situaci v Íránu pošle vláda do ulic policisty s dlouhými zbraněmi
Zasedla Bezpečnostní rada státu. Pro Čechy poletí do Ománu čtyři letadla
Aktuálně se děje
před 41 minutami
Írán patří mezi nejsilnější státy Blízkého východu. Proč je proti Izraeli zcela bezbranný?
před 1 hodinou
Kuvajt sestřelil tři americké stíhačky F-15
před 2 hodinami
Írán ochutnal vlastní medicínu. Američané jim okopírovali Šáhidy, teď s nimi vybombardovali Teherán
před 2 hodinami
Trhy panikaří. Írán zastavil dopravu Hormuzským průlivem, ceny ropy prudce rostou
před 3 hodinami
Izraelská armáda zvažuje pozemní invazi do Libanonu
před 4 hodinami
Útok Hizballáhu na Izrael považuje Libanon za „pokus o sebevraždu“ celé země
před 5 hodinami
Izrael zahájil nálety v Libanonu. Kypr terčem útoku Íránu, v Kuvajtu se zřítily americké stíhačky
před 5 hodinami
Zasedla Bezpečnostní rada státu. Pro Čechy poletí do Ománu čtyři letadla
před 7 hodinami
Počasí: Jarní teploty budou pokračovat i příští víkend
včera
Izraelská armáda povolala do služby 100 000 rezervistů. V dalších zvýší intenzitu útoků na Írán
včera
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
včera
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
včera
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
včera
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
včera
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
včera
Írán zaútočil na americkou letadlovou loď USS Abraham Lincoln. Rakety k ní ale nedoletěly
včera
Írán bude po zabití Chameneího řídit tříčlenná rada, povede ji ajatolláh Alíréza Aráfí
včera
Konflikt v Íránu má tři scénáře vývoje, tvrdí Macinka. Kvůli Čechům v zahraničí svolal krizový štáb
včera
Írán vypálil rakety směrem ke Kypru, varuje Británie
včera
Česká republika je připravena okamžitě vyslat repatriační letadla pro své občany, oznámil Babiš
Česká republika je připravena okamžitě vyslat repatriační letadla do Egypta pro své občany, kteří se nacházejí v Izraeli a rozhodli by se zemi opustit pozemní cestou.
Zdroj: Libor Novák