Senátor zesměšnil Schwarzenberga: Spí a neví, co říká, je jako Hácha

Praha - Senátor Jaroslav Doubrava se zaměřil na slova lídra TOP 09 Karla Schwarzenberga, který přirovnal prezidenta Miloše Zemana k někdejší hlavě státu Emilu Háchovi. Podle senátora Háchu připomíná spíše kníže, zejména proto, že neví, co říká.

Prezident Miloš Zeman před odjezdem na summit NATO prohlásil, že na Ukrajině nedošlo k ruské invazi a jde pouze o občanskou válku. V reakci pro Lidovky.cz Karel Schwarzenberg uvedl: "Něco podobného jsme už v českých dějinách zažili. Byl vynikající právník jménem Emil Hácha. Stal se prezidentem, nesl ale hrozný úděl. Během krátkých let ale jeho mozek vypověděl službu a poslední roky už ani nevěděl, co dělá. To je ono. Miloš Zeman se ještě k němu nedá přirovnat, ale mám obavy, že co říká, se vymyká jednání rozumného člověka."

To se ale nelíbí Senátoru Doubravovi, který se domnívá, že Háchu připomíná spíše kníže, protože neví, co říká.

"Přečetl jsem si novinku: Karel Schwarzenberg tvrdí, že Miloš Zeman zapomíná podobně jako protektorátní prezident Emil Hácha, kdy jeho mozek vypověděl službu a poslední roky už ani nevěděl, co dělá. Prý se do tohoto stavu blíží i Zeman. Prý se Zemanovo jednání vymyká chování rozumného člověka. Pospávající Karel takto podivně reagoval na prezidentova slova, že na Ukrajině se nekoná ruská invaze a v pár větách vysvětlil, co to skutečně invaze je," popisuje situaci Doubrava.

Podle něj Zemanova slova popudila i politiky na summitu NATO ve Walesu zejména výrok: „Beru vážně prohlášení ministra zahraničí Lavrova, že tam žádní ruští vojáci nejsou," který Doubrava považuje za mimořádně zdařilý bonmot.

"Ačkoliv Zeman již několikrát upozornil na vměšování Ruska do konfliktu, v tomto upozornění na slova Lavrova nastavil Zeman západním politikům zrcadlo. Lavrov tvrdí, že na východoukrajinských bojištích občanské války nejsou ruské jednotky, západní politici zase nic nevědí o stovkách expertů ze západního bloku (většinou z USA) a nekomentují žoldácké jednotky na západní Ukrajině, které operují společně se západoukrajinskou prokyjevskou armádou," uvedl Senátor na Facebooku.

Sám sebe se ale ptá: Když není na Ukrajině už od chvil Mejdanu silný západní vliv ozbrojenců a bezpečnostních expertů, jak může být na Ukrajině silný ruský vliv?

"Zatím, co Zeman se vysmál profesionální žvanivé slepotě západních politiků, tím, že postavil jejich slova na stejnou úroveň jako slova Lavrova, Karel známý jako sedící spící sněmovní Schwarzenberg, přirovnáním prezidenta Zemana k Emilu Háchovi ukázal jak skutečně spící je Schwarzenbergova inteligence. Aby to nebyl Schwarzenberg kdo by nakonec dopadl jako Hácha... Ale jako slušně vychovaný člověk mu to nepřeji, přestože se obávám, že k tomu mílovými kroky spěje," uzavřel Doubrava.

Související

Jiří Růžička

Místopředseda Senátu Růžička podal podnět kvůli Doubravovi na Krymu

Místopředseda Senátu Jiří Růžička (klub STAN) podal podnět senátnímu mandátovému výboru k prošetření kvůli jednání senátora Jaroslava Doubravy (za Severočechy) na Ruskem okupovaném Krymu. Doubrava se tam podle informací Deníku N setkal se šéfem tamní ruské administrativy Sergejem Aksjonovem. Podle Růžičky je toto setkání nepřípustné.

Více souvisejících

Jaroslav Doubrava Karel Schwarzenberg

Aktuálně se děje

před 8 minutami

Donald Trump

Akciové trhy po recipročních clech Pekingu krvácí. Čína hraje špatně, to si nemůže dovolit, reaguje Trump

Prezident Donald Trump tento týden opět zaskočil světovou ekonomiku, když oznámil další vlnu cel na zahraniční zboží. Nově zavedené clo ve výši 34 % na Čínu doplňuje již dříve uvalenou dvacetiprocentní sazbu a je podle prezidenta zaměřeno mimo jiné na omezení toku fentanylu z Číny do USA. Trump podle CNN své rozhodnutí následně komentoval na sociální síti Truth Social, kde prohlásil, že „Čína hraje špatně, zpanikařila – a to si nemůže dovolit.“

před 1 hodinou

Ilustrační foto

Na Trumpova cla nejvíce doplatí Spojené státy, ukazují ekonomické modely

Zavedení nových celních opatření ze strany amerického prezidenta Donalda Trumpa má mít podle jeho slov historický význam. „Toto bude den, kdy se znovu narodil americký průmysl. Den, kdy Amerika převzala svůj osud zpět do vlastních rukou,“ prohlásil Trump. Ovšem nové modelování ekonomických dopadů těchto cel ukazuje, že právě Spojené státy se ocitnou mezi nejvíce poškozenými zeměmi.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Veronika Nálepová

EU svou reakci musí dobře zvážit. Odveta v obchodní politice není nikdy bez rizika, říká ekonomka

Evropská unie by na vysoká cla oznámená Donaldem Trumpem měla reagovat promyšleně a cíleně, ale musí si nechat prostor pro případné ústupky. V exkluzivním rozhovoru pro EuroZprávy.cz to řekla ekonomka a odborná asistentka Veronika Nálepová z Evropské výzkumné univerzity v Ostravě. Podle ní Trumpův přístup často ignoruje realitu globálních dodavatelských řetězců, kdy výrobky dovážené z jedné země obsahují součástky z celého světa. „Když se politická rozhodnutí opírají o takto účelově vybrané nebo špatně interpretované ukazatele, nevede to k řešení skutečných problémů, ale spíše k jejich přeskupení – a často i k vytvoření nových,“ vysvětlila.

před 2 hodinami

Ilustrační foto

Extrémní počasí počká. EU odkládá boj s klimatickými změnami

Evropská komise odkládá zveřejnění svého klimatického cíle pro rok 2040, původně plánovaného na první čtvrtletí letošního roku. Podle komisaře pro klima Wopkeho Hoekstry je důvodem potřeba získat širší politickou podporu pro ambiciózní plán na snížení emisí skleníkových plynů o 90 % oproti roku 1990.

před 3 hodinami

film Operace Black Bag

RECENZE: Špionážní konverzačka Operace Black Bag. Soderbergh je mistr nenápadnosti

Česká kina hrají nový film amerického režiséra Stevena Soderbergha. Jde o určitou událost, jelikož většina jeho posledních snímků končí na streamovacích platformách. Chameleonský a stále svébytný tvůrce a cinefil tentokrát rozpitval špionážní žánr. Operace Black Bag vyniká svou nenucenou chytrostí a zdánlivou jednoduchostí.

před 3 hodinami

Armáda Velké Británie

Tajná schůzka za zády EU: Británie a další státy řeší, jak se ubránit Putinovi

Britští úředníci se minulý týden v Bruselu zúčastnili diskrétní večeře s vybranými evropskými spojenci, na které se začal rýsovat plán na vytvoření nového obranného fondu. Ten by měl obejít Evropskou komisi, ulevit národním rozpočtům a urychlit zbrojení – v reakci na rostoucí hrozby z východu a nejistotu ohledně budoucí podpory USA.

před 4 hodinami

Kanada

Kanada poslala Evropě vzkaz: Smiřte se s tím, je konec

Kanadská ministryně zahraničí Mélanie Jolyová v pátek vyslala k evropským spojencům jasné poselství poté, co americký prezident Donald Trump uvalil na své spojence tvrdá cla. Podle ní je zřejmé, že obchodní vztahy s USA se nenávratně změnily a už nebudou takové, jako dosud.

před 5 hodinami

Donald Trump

Trump ztrácí kontakt s realitou? Slaví vítězství, zatímco vyvolal chaos, zmatek a pochybnosti o kompetenci

Vláda prezidenta Donalda Trumpa čelí v posledních dnech prudké kritice a obviněním z ekonomického amatérismu poté, co nově zavedená vlna celních opatření uvrhla globální trhy do zmatku. Ještě ve středu Trump sebevědomě označil den oznámení cel za „Den osvobození“ a tvrdil, že „všechno jde velmi dobře.“ V praxi však jeho rozhodnutí vedlo k nejhoršímu dni na Wall Street za posledních pět let, kdy trh přišel o 2,5 bilionu dolarů.

před 6 hodinami

Donald Trump

Trump v tichosti přetváří USA v druhé Rusko

Zatímco světová média sledují obchodní válku, americký prezident Donald Trump tiše a systematicky přetváří režim ve Spojených státech. Pokud tomu svět nepřestane lhostejně přihlížet, promění se Washington v druhou Moskvu. Jenže tentokrát půjde o Moskvu silnější, vlivnější a podstatně nebezpečnější.

před 6 hodinami

Jun Sok-jol

Impeachment v Jižní Koreji: Prezident Jun Sok-jol byl oficiálně zbaven funkce

Prezident Jižní Koreje Jun Sok-jol byl oficiálně zbaven funkce poté, co ústavní soud jednomyslně potvrdil jeho odvolání v souvislosti s kontroverzním vyhlášením stanného práva v prosinci loňského roku. Osm soudců rozhodlo, že  „zradil důvěru lidu“ a svým krokem vážně narušil ústavní pořádek a demokracii v zemi.

před 7 hodinami

Donald Trump

Trump si může dovolit všechno, chová se jako král. Proč ho nikdo nezastaví, ptají se Američané

Rozhodnutí prezidenta Donalda Trumpa zavést plošná cla ve výši 10 procent na většinu dováženého zboží a ještě přísnější sazby na některé vybrané země vyvolalo silnou reakci jak v zahraničí, tak i mezi obyčejnými Američany. Zatímco administrativa prezentuje nové opatření jako cestu k „ekonomickému osvobození“, mnozí občané Spojených států mají z nových tarifních politik obavy. Redakce BBC oslovila Američany, aby zjistila, jak vnímají dopady Trumpových cel na jejich každodenní životy.

před 8 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tolik si kvůli Trumpovi připlatíte. Volkswagen bude u ceny aut ukazovat, o kolik lidé zaplatí víc kvůli clům

Automobilka Volkswagen oznámila, že na cenových štítcích svých vozidel začne uvádět novou položku „dodatečné dovozní poplatky“, která bude odrážet náklady spojené s nově zavedenými 25% cly na dovoz automobilů do USA. Tento krok přichází poté, co administrativa prezidenta Donalda Trumpa ve čtvrtek oficiálně spustila nová celní opatření, která výrazně ovlivní automobilový průmysl a ceny vozidel na americkém trhu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy