Brno - Samopalem zastřelený brněnský expolicista M. T. byl spojkou mezi politiky a bezpečnostním aparátem státu a také se pokoušel ovlivňovat novináře. Uvádějí to čtvrteční Hospodářské noviny (HN) s odkazem na úplatkářskou kauzu na radnici v Brně-Žabovřeskách.
Podle deníku jsou informace o angažování zavražděného v případě zmanipulovaných konkurzů soudce Berky falešnou stopou, neboť v této kauze figuroval pouze okrajově. Vražda by ale podle novin mohla souviset s vyšetřováním úplatkářství na brněnské radnici, z něhož byl policií obviněn bývalý starosta Aleš Kvapil (ODS) a lobbista Radovan Novotný.
Reportér HN se s M. T. setkal na začátku května a zastřelený muž nabízel novináři informace svědčící ve prospěch tehdy vazebně stíhaného Kvapila. "Navíc bylo zřejmé, že má výborné informace z brněnské ODS, i když tvrdil, že nepatří k žádnému z rozhádaných křídel strany," píší HN a dodávají, že při komunikaci s neznámými lidmi byl zavražděný velmi opatrný, měnil jména i emailové adresy.
Související
Tragické napadení mezi sousedy v Havířově. Žena útok nepřežila
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
Aktuálně se děje
včera
Britská monarchie čelí nařčením z ochrany Andrewa. Ozvala se Epsteinova oběť
včera
Útočník z Havířova není schopen výslechu. Vyšetřování tragédie se komplikuje
včera
Dva lidé mohou skončit za mřížemi kvůli tragickému požáru restaurace v Mostě
včera
Řidiče čekají zásadní změny. Mýtný systém je přežitý, vláda chystá modernizaci
včera
Tragédie na okraji Prahy. Do pole spadlo letadlo, dva lidé zemřeli
včera
Výhled počasí až téměř do konce června. Maxima budou stoupat jen pozvolna
včera
Politico: Pojištění ruské stínové flotily je navzdory válce kryto evropskými finančními trhy
včera
Počet obětí masivního ruského útoku vystoupal na 21. Mezi mrtvými jsou děti
včera
Srbsko zůstane vazalem Moskvy. Odmítá zrušit bezvízový styk pro Rusy
včera
Maďarsko přestane blokovat vstup Ukrajiny do EU
včera
Londýnské metro stojí. Doprava kvůli stávce v metropoli kolabuje
včera
Politická nejistotu v Dánsku končí. Frederiksenová stane v čele nové čtyřkoaliční vlády
včera
Tři měsíce od uzavření Hormuzského průlivu: Drastické dopady na globální trhy se prohlubují
včera
Svět se musí připravit na návrat klimatického jevu El Niño, varuje WMO
včera
Trump sprostě řval na Netanjahua
včera
Izrael a Libanon souhlasily s omezením bojů, tvrdí Trump. Obě strany přitom dál válčí
včera
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev. Nejméně deset mrtvých
včera
Počasí bude do pátku nestálé. Slunečné dny bude střídat déšť a bouřky
1. června 2026 22:02
Kallasová chce, aby EU dohlédla na dohodu mezi USA a Íránem
1. června 2026 20:50
Česko v neděli zasáhla dvě tornáda
Český hydrometeorologický ústav zveřejnil oficiální vyhodnocení uplynulého dne, během kterého se na území České republiky vyskytla dvě potvrzená slabší tornáda. Ke vzniku těchto jevů včera přispěla zejména vyšší vlhkost v přízemní vrstvě atmosféry a především výraznější střih větru v hladině do jednoho kilometru, což vyjadřuje rozdíl v proudění vzduchu mezi zemí a touto výškou. Svou roli při vývoji situace sehrála pravděpodobně také vzájemná interakce s okolními bouřkami.
Zdroj: Libor Novák