Karlovy Vary - Hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD) odejde z čela kraje k 11. únoru. Oznámil to dnes krajským zastupitelům. Zůstane dál poslancem.
"Rád bych zůstal pracovat v koaliční radě, třeba jako neuvolněný radní," řekl Novotný.
Novotný oznámil svou rezignaci v listopadu po jednání ČSSD z Karlovarska. Tamní sociální demokraté ho vyzvali, aby si vybral mezi funkcí hejtmana a poslance. Podobné usnesení ale už před časem přijali i sociální demokraté na Chebsku.
Vedení ČSSD hejtmanům, kteří jsou zároveň poslanci, doporučilo, aby se rozhodli pro jednu funkci už po loňských sněmovních volbách. Týkalo se to pěti sociálnědemokratických hejtmanů. Jediným hejtmanem, který si ponechal obě funkce, nyní zůstává Jiří Běhounek z Kraje Vysočina.
O tom, kdo by mohl Novotného v čele kraje vystřídat, by mohla v sobotu rozhodnout krajská konference ČSSD. Někteří členové ČSSD ale ČTK řekli, že je možné, že ani v sobotu konkrétní jméno nepadne.
"Je možné, že se dohodneme na nějakém kandidátovi nebo kandidátech, ale musíme jeho jméno ještě projednat s koaličním partnerem. Nechceme navrhnout někoho, kdo by byl pro KSČM nepřijatelný," řekl krajský předseda ČSSD Miloslav Čermák. Dodal, že ČSSD si chce post hejtmana udržet.
Související
Po potyčce cizinců v Chebu panuje podezření z pokusu o vraždu
Napadení před hernou v Chebu vyšetřuje policie. Jeden z mužů utrpěl vážná zranění
Karlovarský kraj , Hejtmani , ČSSD
Aktuálně se děje
včera
Opozice tepe vládu, Babiš se brání. Tvrdá kritika Česka z úst Merricka rezonuje politiky
včera
Izraelská armáda vydala rozsáhlý příkaz k evakuaci statisíců Libanonců
včera
Vládní poslanci vlepili políček spravedlnosti. Sněmovna nevydala Babiše ani Okamuru ke stíhání
včera
Babišova vláda má problém. Trumpův muž tvrdě zkritizoval Česko, stane se jednou z nejhorších zemí v NATO
včera
Ceny ropy na světových trzích dál prudce rostou. Zklidnění situace zatím nehrozí
včera
Íránské drony zaútočily v Ázerbájdžánu. Alijev slibuje odvetu, uvedl armádu do stavu nejvyšší pohotovosti
včera
ANO Babiše a Okamuru ke stíhání nevydá. Porušuje vlastní kodex, tepe koalici opozice
včera
NATO údery na Írán podporuje, prohlásil Rutte. Aktivaci článku 5 ale nezvažuje
včera
Válka mezi Íránem, Spojenými státy a Izraelem nabírá na obrátkách. Konflikt otevírá dveře čtvrté straně
včera
Brutální metoda zachraňující životy. Před sestřelením amerických F-15 se piloti katapultovali, hrozí jim doživotní problémy
včera
Proč válka v Íránu tlačí ceny ropy nahoru? Nehraje se o nedostatek, ale očekávání
včera
„Přestaňte fňukat.“ Opozice před hlasování o vydání tepe Babiše
včera
Nebojím se vás, ale vy se bojte mě, řekl Babiš. Požádal poslance, aby ho nevydávali ke stíhání
včera
Napětí z války v Íránu se přenáší na další země. Kurdové se bojí o svůj sud
včera
Sněmovna začala rozhodovat o vydání Babiše a Okamury ke stíhání
včera
Izraelská armáda opět udeřila v Íránu a Libanonu. Íránská armáda vyslala na Izrael rakety
včera
Počasí bude v příštím týdnu stabilní. Ranní a odpolední teploty se mají výrazně lišit
4. března 2026 21:58
Pošta od dubna mění ceník. Platby zákazníků budou vyšší
4. března 2026 21:05
Slovensko stupňuje tlak. Fico oznámil ukončení nouzových dodávek elektřiny na Ukrajinu
4. března 2026 20:09
Počasí v Česku: Uplynulá zima očima meteorologů. Možná vás překvapí, jaká byla
Meteorologická zima je už několik dní minulostí. Pokud máte dojem, že byla chladná a bohatá na srážky, odborníci vás vyvedou z omylu. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) byla nadprůměrně teplá a srážkově chudá.
Zdroj: Jan Hrabě